Мер Олександрії С. Цапюк застосовує до людей «фізичну силу». Шукати управу на нього олександрійці приїхали до Києва

Незважаючи на сильний мороз, і на те, що мер Олександрії Степан Цапюк, за інформацією транспортників цього міста, заборонив автобусам (пригрозивши тим, що їм не буде продовжено ліцензії на перевезення) везти людей до Києва, Акція «Проти неприпустимих дій місцевої влади м. Олександрія (Кіровоградська обл.) та безпосередньо міського голови – Степана Цапюка, які  із застосуванням грубої сили 20 січня ц.р.  розігнали мирні наперед заявлені громадські збори, ключовим питанням яких було злісне  невиконання міською владою Олександрії рішень судів, що вступили в законну силу, щодо наболілих для олександрійців питань (тарифи на послуги ЖКГ, функціонування навчально-освітніх закладів, приватизація комунального майна тощо» під Адміністрацією Президента України Віктора Януковича, організованаправозахисним рухом «Взаємодопомога», громадською організацією «АТОМ ХХІ», Спілкою шахтарів-інвалідів, Спілкою підприємців Олександрії та ін.. громадськими організаціями м. Олександрії. зібрала більш, ніж 200 людей.

 

Основним лозунгом мітингувальників стало: «Геть Цапюка!».

 

Від Адміністрації Президента люди колоною рушили до Кабінету Міністрів, де висунули аналогічні вимоги.

 

Мітингувальники звернулись до органів влади з вимогою втрутитись у ситуацію, що склалася у Олександрії, де мер уявив себе «царьком», відчув вседозволеність своїх дій і почав застосовувати фізичну силу до людей, що не задоволені його політикою і веденням відверто корупційних справ.

 

Своє обурення ситуацією у місті люди висловили і під Комітетами Верховної Ради України.

 

Олександрійці кажуть, що їхній мер є «по своїй суті» «учителем Лозинського», якого Лозинський в свій час «перевершив» – тепер Цапюк «відіграється».

 

По завершенні  Акції  відбулася прес-конференція голови правозахисного руху «Взаємодопомога» Віктора Медвідя на тему: «Чи візьме відповідальність на себе «Партія Регіонів» за людей, які іменуючи себе «молодіжним крилом» цієї політичної сили, під безпосереднім керівництвом мера м. Олександрія (Кіровоградська область) Степана Цапюка  (протягом кількох років очолює обласний осередок «Партії Регіонів») силою розігнали  мирне зібрання, що проводилось 20 січня під стінами Олександрійської міської ради і мав на меті заставити Олександрійський виконком виконати рішення судів, що вступили в законну силу, які даною установою відверто ігноруються?»

В ході прес-конференції були оприлюднені фото- і відеоматеріали (тут чітко видно як члени виконкому власноруч б’ють організаторів зібрання) цієї безпрецедентної події.

 

ДОВІДКА

 

Санкціонований мітинг, який проходив 20 січня 2012-го року в місті Олександрія Кіровоградської області під стінами Олександрійської міської ради, був розігнаний людьми, які представлялись як «молодіжне крило «Партії Регіонів»». Керував ними мер міста Степан Цапюк.

 

Учасники мітингу, який був організований правозахисним рухом «Взаємодопомога», громадською організацією «АТОМ ХХІ»,  вимагали  у місцевої влади виконати рішення судів щодо перегляду комунальних тарифів, які були визнані судом як незаконні.

Рішенням Дніпропетровського апеляційного та апеляційного суду Кіровоградської області тарифи на воду, діючі в Олександрії, було визнано незаконними. Суди визнали, що Олександрійська міська рада не мала права підвищувати тариф на воду спочатку до 5,85 грн. / куб.м., а потім і до 8,24 грн. куб. м. води.

За поданням прокуратури  була порушена кримінальна справа проти службовців Олександрійської міської ради та КП «Олександрія-водоканал». Однак, міськрайоний суд  під головуванням судді Світлани Кримченко скасував постанову прокурора.

8 грудня Апеляційний суд Кіровоградської області скасував рішення суду першої інстанції (Олександрійського міськрайонного суду)та повернув цю справу Олександрійському міськрайонному суду для її розгляду, але уже іншим складом колегії.

16 січня 2012-го року Олександрійський міськрайонний суд під головуванням судді Ковальової виніс рішення про те що Постанова про порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України проти службових осіб Олександрійської міської ради та КП „Олександрія-водоканал” по факту застосування в період з жовтня 2010 року по вересень 2011 року тарифу на водопостачання та водовідведення в м. Олександрії від 26 вересня 2011 рок, яку виніс тепер уже колишній прокурор м. Олександрії, є законною.

 

10 січня 2012 р. мер міста Олександрія Степан Цапюк організував «театралізоване шоу» у стилі «Путін-Мєдвєдєв» під назвою “Зустріч міського голови з директором КП«Олександрія–водоканал». Тут директор КП гр. Дюбкін заявив, що вважає рішення виконкому про встановлення тарифу на воду в розмірі 3,74 грн. за кубічний метр води (було прийняте під тиском громадськості Олександрійським виконкомом напередодні як свого роду «окозамилювання») необгрунтованим. Через що відмовляється виконувати дане рішення Олександрійського виконкому. Він сказав, що наполягає на тарифі 8, 24 грн. за «кубометр» води, а також заявив, що продовжуватиме збирати з людей плату за воду в сумі 8,24 грн. за кубічний метр води. Гр. Дюбкін «пригрозив» Олександрійському виконкому в особі мера міста Степана Цапюк тим, що вищевказане рішення виконкому про тарифом 3, 74 буде оскаржувати в суді.

 

Звісно що олександрійці розуміють, що цей «цирк» був влаштований для того, щоб знову, в черговий раз, їх обдурити. Всі добре знають, що будь-який керівник комунального підприємства прямо підпорядковується рішенням виконкому (навіть у договорах укладених зі споживачами води про це написано).

 

 

Учасники мітингу  вимагали повернення міського ринку, який був забраний мерією в комунальну власність, що залишило без роботи більше 600 чоловік.

 

12 січня цього року Адміністративний Суд Кіровоградської області признав незаконним рішення Олександрійського виконкому про передачу КП “Олександрійський Центральний Ринок” в оренду ТОВ «Управляюча компанія-2011».

Суд виявив, що Олександрійська міська рада не тільки віддала в оренду КП «Олександрійський центральний ринок» компанії (її засновники – близькі родичі членів Олександрійського виконкому), яка запропонувала найнижчу, що була заявлена, орендну плату, але іще й прокредитувала (!!!) цю компанію.

Також учасники мітингу вимагали від Олександрійської міської влади виконати рішення Вищого Адміністративного суду України від 18 лютого 2009-го року про відкриття загальноосвітньої школи№5.

Рішення про закриття цього загальноосвітнього навчального закладу було прийняте на пленарному засіданні Олександрійської міської ради 25 червня 2005-го року

Як відповідь на вимоги «молодіжне крило «Партії Регіонів»» розбило апаратуру, поламало сцену і побило учасників мітингу.

 

В усе це міліція не втручалася – тільки спостерігала.

 

Свавільні дії зафіксував обласний телеканал, а також очевидці події.
«За фактом» постраждалі написали скарги в правоохоронні органи.

 

Варто відзначити, що це не перший випадок самоуправства мера Олександрії, який оголосив справжню війну проти місцевої опозиції. Він відключає воду, перекриває бетонними блоками під’їзди до офісу міської опозиції Віктора Медведя.

 

По вище зазначеним фактам порушено дев’ять кримінальних справ, але це міську владу не зупиняє від протиправних дій.

 

Стас Тихонов

About Nataliya Zubar 2353 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair