На День Соборності у Херсоні відкрили меморіальну дошку

Цього року мешканці Херсона відзначили День Соборності не лише традиційним покладанням квітів до пам’ятника Кобзареві, а й відкриттям нової меморіальної дошки. Недільного ранку, попри мокрий сніг та сильний вітер, на перехресті вулиць Суворова та Комунарів зібралось чимало херсонців.

Новий пам’ятний знак присвячений першому у Херсоні українському суспільно-політичному товариству “Українська Хата”. Ця організація, у 1917 році, за дуже короткий час об’єднала та згуртувала херсонців. Український рух став впливовим та значним. Навіть тогочасний міський голова Євген Яковенко вступив до лав товариства. Члени організації провели першу в історії міста політичну маніфестацію під жовто-блакитними прапорами; заснували власні кооперативи, налагодили випуск української газети, відкрили українські шкільні класи, дитячі садочки, книгарні та курси з української мови та історії.

На урочистостях слово мали громадські активісти, представники влади, історики та краєзнавці.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут