Напередодні Різдва, у центрі Києва суддя оголосив вирок авторам «другої яєчні»

Сьогодні у Печерському районному суді суддя Білоцерківець зачитав вирок Богдану Тицькому, Кирилу Бабенцову і  Олександру Лазаренку, які обвинувачуються в імітації смаженні так званої другої яєчні на Вічному вогні у Парку слави – на підтримку ув’язненої тоді Ганни Сінькової. Їм інкримінували ч.2 297 КК «Наруга над могилою».

У вироку було повно усім відомих радянських кліше. Читали покази хлопців – вони вважають себе акторами і виконавцями політичної акції. Нікому не зробили шкоди, вчинити наругу над могилою намірів не мали.

 

 

Суд нібито встановив, що біля підніжжя обеліску є могила невідомого солдата. У довідці з цього приводу явна підтасовка – усі могили в парку розглядаються як єдине ціле.

До того ж, заявив суддя, хлопці визнали факт попередньої змови і при обшуку у них знайшли речдоки.

Суд не зважив на покази хлопців, що вони не знали, що під стелою меморіальний комплекс, бо знали, що Ганну Сінькову вже затримали за це. Отже, вони вчинили наругу над могилою, піднісши до неї продукти харчування, а потім з’ївши яєчню, яку нібито посмажили на Вічному вогні, навмисно образивши цим суспільство.

Наявність політмотивів суд до уваги не бере, бо «підсудні одночасно вчинили дії, образливі для суспільства». Не взяв до уваги і те, що вони безпосередньо не чіпали поховання.

Суд прийшов до висновку про повну доведеність вини. Цей вчинок визнано суспільно небезпечним.

Вирок: 3 роки позбавлення  волі усім трьом без відбування строку з іспитовим строком 2 роки.

Адвокат Олег Бондарчук заявив, що вирок буде оскаржено, бо дії хлопців не є наругою над могилою.

Під судом тривав достатньо велелюдний пікет ВО «Свобода», що завершився  скандуванням «Ганьба продажним судам!». Також у залі була велика група підтримки. Загальна думка хлопців і усіх присутніх – опозиційним громадським активістам варто готуватися і до більш серйозних вироків.  «Якщо за цей вчинок давати 3 роки умовно, то міліціонеру, який убив Ігоря Індила, треба було не 5 років умовно давати, а 5 разів засудити до смертної кари», – сказав голова київських свободівців Андрій Іллєнко.

Олена Білозерська,
ІА «Поряд з вами»
http://www.poryad.com/?p=14895