ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

Парламентська асамблея ОБСЄ запропонувала заснувати один день пам’яті жертв сталінізму і нацизму.

Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії ухвалив резолюцію “Возз’єднання розділеної Європи”, яка прирівнює сталінізм до нацизму і закликає до міжнародного засудження тоталітарних режимів.

В документі від Росії як учасника ОБСЄ вимагають відмовитися від демонстрацій на славу радянського минулого і позбавити від структур, які “прикрашають історію”. Автори резолюції зазначають, що в XX столітті європейські країни постраждали від двох потужних тоталітарних режимів, які несли з собою геноцид і злочини проти людства, – нацистського і сталінського.

Для беззастережного засудження тоталітаризму ОБСЄ запропонувала заснувати загальноєвропейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму, приурочивши його до підписання пакту Ріббентропа-Молотова 23 серпня 1939 року (цим документом Німеччина та СРСР розділили між собою Європу).

У Москві документ вже визнали “новим політичним демаршем проти Росії”, “образливим антиросійським випадом” і “насильством над історією”. “Ті, хто ставить на одну ступінь нацизм та сталінізм, забули, що саме сталінський Радянський Союз поніс найбільші жертви і зробив найбільший внесок до справи звільнення Європи від фашизму”, – заявив голова російської делегації в ОБСЄ, заступник глави комітету Держдуми у міжнародних справах Олександр Козловський.

Як зауважують ЗМІ, образу російської делегації могли викликати не тільки історичні паралелі. Так, серед заходів із засудження тоталітаризму ОБСЄ пропонує країнам-учасницям відмовитися від “структур і моделей поведінки, націлених на те, щоб прикрасити історію”. Цей пункт Кремль може тлумачити як докір на адресу президента Дмитра Мєдвєдєва, який нещодавно створив комісію для боротьби з фальсифікацією історії.

З того часу вже трапилося декілька історичних скандалів – на центральних каналах і на сайтах державних відомств стали оприлюднювати версії, що покладають провину за початок Другої світової війни зокрема на Польщу. Крім того, розвиток цієї теми може мати і конкретні наслідки: у країнах Балтії та в Україні ставиться питання про те, щоб Росія як спадкоємиця СРСР компенсувала “збитки від окупації”.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/svit/obsye-pririvnyala-stalinizm-do-natsizmu.html

3 Comments

  1. Совершенно справедливо!
    Только надо уточнить, что оба “тоталитарных режима”, это не только и не столько два режима, которыми управляли диктаторы, но (и это главное!)оба боролись за МИРОВОЕ ГОСПОДСТВО!

  2. Совершенно справедливо!
    Сталин и Гитлер – близнецы-братья!
    Сталин помог Гитлеру прийти к власти, помог (перед войной) экономически и милитаристски, оба (втихаря!) делили Европу (договор Сталин-Гитлер или Молотов-Риббентроп), устраивали “парады победы” в поверженной Польше, произносили тосты-здравицы в честь друг-друга…

  3. Це справді дуже гарна резолюція, тільки прийнято її в липні 2009 року. І сюжет ТСН вийшов тоді ж. Тобто новина ця трохи застаріла.

Comments are closed.