ООН перевірить стан з правами людини в Україні

ООН розпочинає в Україні другий цикл періодичного огляду щодо виконання зобов’язань у галузі прав людини.

Стан підготовки до другого циклу Універсального періодичного огляду для України щодо виконання зобов’язань у галузі прав людини було обговорено у ході зустрічі Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської зі співробітниками Представництва Організації Об’єднаних Націй в Україні.

У зустрічі, яка відбулася в Міністерстві юстиції України 17 січня, взяли участь: Постійний координатор ООН Представництва ООН в Україні Олів’є Адам, новопризначений радник ООН з прав людини Представництва ООН в Україні Марк Ботанік та працівник управління Верховного комісару ООН з прав людини Врєж Атабекян.

У контексті обговорення підготовки до другого циклу Універсального періодичного огляду сторони обговорили програми співробітництва, що реалізуються в Україні за сприяння ООН у галузі прав людини.

Зокрема, Постійний координатор ООН Представництва ООН в Україні Олів’є Адам відзначив успішність програм, які реалізуються в країні у напрямах заохочення і дотримання прав людини. Він також відзначив високий рівень співробітництва між Міністерством юстиції України та системою ООН з питань запобігання та протидії корупції.

Під час зустрічі наголошувалося, що ці напрями залишатимуться для України пріоритетними й надалі.

Як відомо, у рамках Процедури Універсального періодичного огляду Рада ООН з прав людини проводить регулярні огляди виконання усіма країнами-членами ООН зобов’язань у галузі прав людини. Процедура огляду полягає у захисті країною національної доповіді з прав людини, а також проведенні інтерактивного діалогу з делегаціями інших країн у вигляді надання відповідей на поставлені ними запитання. За результатами такого обговорення країні можуть бути надані рекомендації щодо поліпшення стану захисту прав людини.

Джерело

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут