Святкуймо Різдво без шкоди для довкілля та здоров’я!

З таким закликом, напередодні Різдвяних свят, звернулось Бюро УГКЦ з питань екології до віруючих людей та всіх, хто є небайдужим до сучасного стану Божого створіння – природи. Беручи до уваги актуальні екологічні гріхи, що часто затьмарюють свято Різдва Господнього, Екологічне бюро пропонує 12 порад – як провести цей величний празник без шкоди для свого здоров’я та дружньо стосовно природного довкілля.

Насамперед, церковні екологи радять застановитися над справжнім змістом Різдва Господнього, а саме над тим, що «Ісус приходить, щоб дарувати нам вічне життя та повернути всьому створінню його первозданну гармонію, красу та гідність». Згідно з переконанням Екобюро УГКЦ, сучасна традиція святкування Різдва часто є несумісною із богословським посланням цього величного празника радості всього створіння. Більше того, в багатьох випадках «святкування» завдає шкоди здоров’ю людей та їх природному довкіллю.

Зокрема, Екобюро наголошує на згубному впливі для живої природи новітньої практики прикрашання осель, магазинів, офісів, а навіть і храмів мертвими зрубаними ялинками, які за хибним стереотипом, вважаються живими.

Особливу увагу в екологічних рекомендаціях щодо святкування Різдва звернено на згубний вплив для довкілля та небезпеку для здоров’я різноманітних піротехнічних засобів, якими все більше людей намагаються підсилити атмосферу свята.

Бюро УГКЦ з питань екології закликає кожного зробити новонародженому Дитятку Ісусу своєрідний екологічний дар, через дружні до довкілля подарунки для своїх ближніх.

Завершується перелік екологічних рекомендацій до Різдва проханням-побажанням, щоб ці маленькі та нескладні для виконання поради стали невід’ємною складовою нашої християнської культури, щоб ми «свідчили про прихід Спасителя в повсякденному житті практичною любов’ю до Бога, через відповідальне ставлення до Його створіння – природи»!

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології