Оголошено два конкурси з розвитку соціального підприємництва

Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду “Відродження” та консорціум партнерів у складі Британської Ради в Україні, Фонду Східна Європа, “PricewaterhouseCoopers в Україні”, “Ерсте Банку” й Українського Фонду підтримки підприємництва оголошують два конкурси в межах проекту “Сприяння соціальному підприємництву в Україні”.

Мета конкурсу “Підтримка ресурсних центрів із розвитку соціального підприємництва в Україні” – підтримати не менше трьох центрів сприяння соціальному підприємництву на базі громадських організацій, благодійних фондів або вищих навчальних закладів для сприяння комплексному розвитку цього сектору в Україні.

Мета конкурсу “Надання фінансової підтримки на реалізацію кращих бізнес-планів громадських організацій і благодійних фондів із розвитку соціальних підприємств” – підтримати реалізацію інноваційних бізнес-планів щодо розвитку соціального підприємництва, розроблених громадськими організаціями та благодійними фондами.

Учасниками конкурсів можуть бути українські громадські організації зі статусом юридичної особи, керівники чи співробітники яких брали участь у тренінгах із розвитку соціального підприємництва в листопаді 2011 року та січні 2012 року й одержали відповідний сертифікат. Громадські організації повинні мати значний досвід у сфері надання соціальних послуг уразливим верствам населення та досвід роботи з місцевими органами влади, бізнесу та ЗМІ.

Проект започатковано 2010 року для сприяння подальшому розвитку соціальних підприємств в Україні, удосконалення знань і навичок керівників наявних соціальних підприємств, посилення потенціалу та конкурентоспроможності соціальних підприємств на ринках товарів і послуг, а також поширення інформації щодо сутності соціального підприємництва.

Соціальне підприємство – це бізнес, що має переважно соціальні цілі та спрямовує прибутки на саморозвиток, громадські справи чи вирішення гострих суспільних проблем.

Упродовж 2010-2011 років було проведено дослідження соціального підприємництва у трьох регіонах – Донецькій області, Львівській області й АР Крим. Саме в цих регіонах пройшла серія тренінгів і консультацій для 80 соціальних підприємців, а після їх закінчення було організовано конкурс бізнес-планів, на який надійшло 20 заявок. Чотири переможці конкурсу отримали індивідуальні пропозиції з фінансування від “Ерсте Банку”. У результаті вже видано перший пільговий кредит на розвиток соціального підприємства. 2012 року партнери розширили географію проекту на всі регіони України. У листопаді 2011 року та січні 2012 року було проведено тренінги з соціального підприємництва для підготовки потенційних учасників конкурсу до участі у програмі.

Антикризова гуманітарна програма
(044) 482 24 29

***

Антикризова гуманітарна програма надає підтримку соціальним, культурницьким і гуманітарним проектам, націленим на збереження освітніх і оздоровчих програм для дітей і молоді з сільської місцевості та депресивних регіонів, а також на збереження селищних культурницьких інституцій, перетворення їх на центри громадської активності та дитячої позашкільної зайнятості.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут