Прес-конференція “Закритість відкритих архівів”

1 березня об 11:00 у Києві (вул. Ярославів Вал, 9) відбудеться прес-конференція “Закритість відкритих архівів. Дані експертного опитування й моніторингу”. Захід проводить Центр досліджень визвольного руху (ЦДВР) в межах проекту “Доступ до архіву як право на суспільну пам’ять” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

На заході буде представлено дані експертного опитування й моніторингу роботи архівних установ, у яких зберігаються документи радянського періоду.

Учасники:
• Володимир В’ятрович, голова вченої ради ЦДВР;
• Ірина Когут, експерт-соціолог ЦДВР;
• Павло Подобєд, історик.

Історики розкажуть про перепони в доступі до архівів і про невідповідність архівів сучасним стандартам роботи, звернуть увагу на ціни архівних послуг, розкажуть, які з українських архівів найбільш недоступні й оцінять перспективи відкритого доступу до архівів радянської доби. Експерти оголосять пропозиції для того, щоб де-юре відкриті архіви стали такими де-факто, а також запропонують зміни до профільного закону.

Олена Подобєд-Франківська
097 791 07 52
history@cdvr.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут