«Стоп Цензурі!» різко засуджує репресії, які влада Казахстану розгорнула проти незалежних журналістів

Український журналістський рух «Стоп Цензурі!» різко засуджує репресії, які влада Казахстану розгорнула проти незалежних журналістів. Під приводом захисту національної безпеки, місцева влада проводить арешти журналістів і обшуки в тих ЗМІ, які надавали інформаційні майданчики опозиційним організаціям та проводили розслідування ситуації у Жанаозені, де відбулися масові заворушення у грудні 2011 року.

 

Зокрема, 23 січня відбувся обшук в редакції газети «Взгляд», під час якого було вилучено інформаційні матеріали, техніку та затримано журналіста Ігоря Вінявського. Також було затримано команду репортерів «Стан ТВ» під час їхнього перебування у Жанаозені. Редакції опозиційних сайтів Guljan.org, Respublika-kaz.info, Algadvk.kz неодноразово повідомляли про Ddos-атаки на їх сервери. 2 лютого розпочався тиск на головну незалежну газету Казахстану – «Голос Республіки». В офісі газети було проведено обшук, вилучено комп’ютери та інформаційні матеріали, а заступник головного редактора «Голосу» Оксана Макушина уже кілька днів підряд ходить на допити до Комітету національної безпеки Казахстану.

Рух «Стоп цензурі!» обурений діями казахської влади, і розцінює їх як наступ на свободу слова і незалежну журналістику.

Ми закликаємо українських та закордонних журналістів та блогерів, активістів громадських рухів і організацій не допустити німого нищення вільного слова в Казахстані, і якомога ширше розповсюдити інформацію про затримання казахських журналістів на сторінках своїх ЗМІ та у соціальних мережах.

Ми переконані, що спільна та публічна позиція журналістів та правозахисників різних країн допоможе визволити затриманих журналістів та уникнути загострення подальших репресій.

 

 

Довідка

 

Громадський рух «Стоп цензурі!»

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

 

Це  ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

 

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

 

Контактна особа:

Артем Соколенко,

координатор прес-центру Громадського руху «Стоп цензурі!»

050 440 46 08

censor.stop@gmail.com