Біличанський ліс під загрозою вирубки через „забудькуватість” Київради

5 березня 2012, Київ. – За кілька днів, 8 березня, збігає термін ультиматуму, поставленому Коцюбинською селищною радою Київській міській раді. Цим листом селищна рада офіційно вимагає від Києва пересунути межу міста і розширити селище Коцюбинське на площу понад 3 500 га за рахунок лісів Києва. Селищна рада попереджає: якщо Київрада не дасть гідну відповідь до закінчення місяця з дня оголошення ультиматуму, то Коцюбинська сільрада буде діяти виходячи з того, що мовчазну згоду Києва отримано. А саме: зрубати всю деревну рослинність на території поки що лісу та побудувати котеджі. Про це 5 березня попередили представники екологічних організацій, під час прес-конференції в Київському будинку природи.

„Переводити Біличанський ліс у вигадану категорію „деревної рослинності” та вирубати його під котеджі не можна. Тут потрібно створити національний парк – адже ще торік фахівці Національної академії наук України підготували наукове обґрунтування щодо створення на території Біличанського лісу національного парку. Для Києва це було би ідеальним, адже національний парк створюється Указом Президента, після чого тут вже не можна буде роздавати землі під забудову. Проте сама ж Київрада відмовилась погодити створення національного парку в Біличанському лісі, вочевидь маючи власні плани на цю територію”, – каже Олександр Соколенко, активіст Національного екологічного центру України.

„Біличанський ліс – це головні легені Києва, оскільки потоки повітря через місто спрямовуються переважно з північного заходу на південний схід. Вирубка дерев на цій територій може бути дуже небезпечною для всіх киян”, – пояснив голова столичного товариства охорони природи Микола Щепець.

У 2011 році було видане доручення Президента України Віктора Януковича, згідно з яким у Києві має бути розширена територія Національного природного парку «Голосіївський» за рахунок філіалу „Біличанський ліс”, відповідно до на наукового обґрунтування. Ще у грудні 2011 року Біличанський ліс вже міг бути заповідним, проте цього не сталося через небажання Київради погодити проект розширення НПП «Голосіївський».

Днями Президент особисто висловився з вимогою зберегти Біличанський ліс http://kiev.pravda.com.ua/news/4f50c9125feb8/, у зв’язку із чим Київська міська рада має намір створити спеціальну комісію http://kiev.pravda.com.ua/news/4f5474eca04a3/.

Більше про проблему Біличанського лісу:
http://kiev.pravda.com.ua/columns/4f4f3ec923cc2/

За додатковою інформацією звертайтеся до:
Олександр Соколенко,
Національний екологічний центр України,
097 396 92 88