Під стінами Верховної Ради пройшла акція на підтримку законопроекту «Про громадські організації»

Сьогодні, 22 березня, біля Верховної Ради близько 50 представників громадських організацій провели акцію на підтримку законопроекту 7262-1 «Про громадські організації». Вони скандували «Свободу ГО!» й «Прийміть закон!», закликаючи депутатів не ігнорувати резолюцію Ради Європи, рішення Європейського Суду й ухвалити новий законопроект. У 2008 році Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, в якому визначив українське законодавство щодо громадських організацій таким, що порушує статтю 11 Конвенції про права людини, а саме право на об’єднання. У жовтні 2010 року Рада Європи прийняла резолюцію 1755 «Про функціонування демократичних інститутів в Україні», де закликала українську владу ухвалити новий закон «Про громадські організації».

Новий законопроект 7262-1 суттєво полегшує діяльність громадських організацій. Він передбачає спрощену процедуру реєстрації, зокрема скорочення терміну реєстрації з 30 до 7 днів, обмежує підстави відмови в реєстрації громадських організацій, скасовує територіальні обмеження по діяльності громадських організацій (ГО зможе діяти після реєстрації одразу на всій території України), надає громадській організації дозвіл захищати інтереси не лише своїх членів, скасовує державний контроль за статутною діяльністю громадських організацій.

«Для мене, як для громадського діячки, це дуже важливий закон, який дійсно демократизує громадянське суспільство, яке потрібне для того, щоб громадяни реалізовували свої права, а теперішній закон суттєво обмежує права громадян, викорінює демократію. Було б дуже велике щастя, якби новий законопроект прийняли, – каже Оксана Піддубна, активістка ГО «Молодь демократичного альянсу», яка прийшла на акцію протесту.

«Ми сподіваємося, що боротьба за новий закон «Про громадські організації», яка триває з 2006 року нарешті успішно завершаться й громадські організації зможуть відійти від мітингів і зайнятися безпосередньо своє роботою, тобто захистом громадян. Вони зможуть захищати права не тільки своїх членів, заробляти кошти для того, щоб підтримувати свою діяльність, легко створювати бізнес-асоціації й працювати над вирішенням суспільних проблем», – заявив на акції Максим Лациба, керівник проектів Українського незалежного центру політичних досліджень.

Ввечері стало відомо що 

Andriy Shevchenko ‏ @ashevch  Ухвалили наш з @LesyaOrobets та Мірошниченком Закон про громадські об’єднання. 334 голоси. Півтора роки роботи. Вітаю!!!Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут