Сьогодні – Всесвітній день боротьби з кіберцензурою

Всесвітній день боротьби з кіберцензурою відзначаєтьтся за ініціативи RSF («Репортерів без кордонів») вже півдесятиліття поспіль

«Його мета – мобілізувати всіх на підтримку єдиного, вільного і загальнодоступного інтернету», – відзначається на сайті міжнародної організації із захисту прав та свобод медіа.

«Боротьба за свободу слова в інтернеті має зараз важливіше, аніж будь-коли, значення – заявляє RSF. –  Арабська весна продемонструвала нам, що створюючи новий простір для обміну ідеями, інтернет є знаряддям  свободи. У країнах, де традиційні медіа підпорядковуються владі, це –  єдине джерело незалежної інформації. Інтернет став форумом для дискусій, платформою для тих, хто прагне  вільно висловлюватися».

RSF також звертає увагу на тривожну ситуацію, коли дедалі більше урядів посилюють контроль над інтернетом, а блогери і громадянські журналісти, які дозволяють собі висловлюватися відкрито, стають жертвами репресій влади. Понад 120 з них, як відзначає міжнародна організація, перебувають нині у тюрмах – переважно у Китаї, В’єтнамі та Ірані.

About Людмила Ямщикова 733 Articles
Координатор Майдан Моніторингу на півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська області). Сфери компетенції: проектне мислення, громадянське суспільство, суспільний діалог, інформаційні технології.