Європейський суд визнав розстріл поляків у Катині військовим злочином

Страсбурзький суд визнав катинський розстріл злочином, однак відмовився змушувати Росію відновлювати розслідування справи

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі визнав масовий розстріл польських військовополонених під Катинню в 1940 році військовим злочином. Водночас суд не зобов’язав російську владу відновити розслідування трагедії, як того вимагали рідні та близькі розстріляних, які скаржаться на неефективність розслідування справи з боку Москви.

Таким чином, суд в Страсбурзі лише частково задовольнив позов польської сторони. Нагадаємо, розслідування справи про розстріл польських офіцерів було розпочато в 1990 році. У 2004-му воно було припинено, а справа закрита. У 2010 році Держдума ухвалила заяву, в якій вказувалося, що розстріл був проведений “за прямою вказівкою Сталіна та інших радянських керівників”.

“Катинська справа” про розстріл в 1940 році тисяч полонених польських військовослужбовців співробітниками НКВС довгі роки ускладнювала відносини між Росією та Польщею. Зазначимо, у результаті масового розстрілу в Катині в 1940 році загинули 14 тисяч польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно.

ТСН

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут