Міжнародний день ромів: єднання ромів та оптимізація діяльності держави для спільного вирішення проблем

Міжнародний день ромів:

єднання ромів та оптимізація діяльності держави

для спільного вирішення проблем

 З нагоди відзначення Міжнародного дня ромів 8 квітня 2012 року

 „Ромський жіночий фонд „Чіріклі”, Спілка ромських громадських організації „Ромська Рада України” та  Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні

звертаються до ромської громади України з святковими вітаннями.

        Чисельність ромської спільноти в Україні за даними перепису складає близько 48 тис. осіб, проте згідно з інформацією ромських НДО – від 200 до 400 тис. Найбільші місця компактного проживання ромів знаходяться в Закарпатській та  Одеській областях. Соціально-економічний стан ромів в Україні є значно гіршим у порівнянні з іншими громадянами країни в цілому. Проблеми ромів України зумовлені комплексом соціально-економічних причин: їх освітній рівень залишається найнижчим, що зумовлює високий рівень безробіття (більш ніж 54 % ромів не мають роботи), лише 3,5% ромів отримують пенсії. На сьогоднішній день в Україні не існує Державної програми, спрямованої на покращення життя ромів, водночас окремі органи місцевої влади акцентують увагу на ромській проблематиці.

        Ромські громадські організації, що піклуються потребами спільноти, за міжнародного сприяння та у співпраці з органами влади намагаються просувати ініціативи щодо підтримки і зміцнення соціально-економічної та культурної інтеграції ромів у суспільне життя. Основою такої діяльності є, зокрема, План дій Рада Європи – Україна на 2011 – 2014 рр..

Ромська спільнота переконана в очевидній потрібності оптимізації роботи органів державної влади та місцевого самоврядування. Єднання ромів у прагненні конструктивно вирішувати проблеми свого щоденного життя є потужним потенціалом, на який влада може розраховувати. Єднаймо зусилля!

Манфред Профазі, Глава Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні: „Як у багатьох інших країнах, громада ромів в Україні стикається з багатьма викликами: обмеженим доступом до освіти, житла та медичних послуг. У поєднанні з нетерпимістю це призводить до соціальної ізоляції. У Міжнародний день ромів МОМ знову підкреслює свою готовність підтримувати зусилля українського Уряду та громадянського суспільства на шляху до повної інтеграції спільноти ромів в Україні”.

Юрій Іваненко, голова Спілки ромських громадських організації „Ромська Рада України”, відзначає, що поточна ситуація ромської спільноти в Україні є критичною, такою, що  вимагає серйозної урядової та суспільної уваги.

Юлія Кондур, президент МБО „Ромський жіночий фонд  „Чіріклі”, відмічає, що за час незалежності України відбулися певні позитивні зміни в життєвих стандартах ромської спільноти, але більшість її проблем залишаються настільки ж гострими, як і раніше. „Ми запрошуємо всі зацікавлені сторони для створення політичного, правового, економічного та соціально-культурного клімату в нашій державі, в якому права і культура ромів та інших національних меншин  поважаються та розвиваються”.

 З нагоди Міжнародного дня ромів ми закликаємо органи державної влади та місцевого самоврядування, а також міжнародні організації брати до уваги інтереси і потреби ромів, в тому числі ромських жінок і залучати їх до розробки та реалізації стратегічних державних і міжнародних ініціатив.

 Довідка:

Міжнародний день ромів започатковано на конгресі ромів усього світу 8 квітня 1971 р. у Лондоні. Його мета – привернення уваги до самобутньої культури ромського народу, перша згадка про який з’явилась в 1501 році. Цього дня, за традицією, запалюють мільйони свічок, як символ єдності ромського народу і тисячі яскравих вінків опускають на воду, щоб вони спливали бурними водами річок, нагадуючи про нелегку долю народу – вічного блукальця, без історичної Батьківщини.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

3 Comments on "Міжнародний день ромів: єднання ромів та оптимізація діяльності держави для спільного вирішення проблем"

 1. Сергій | 09-04-2012 00:12 at 00:12 |

  Пане Дарагане, Ромами ми називаємо себе самі (це наша самоназва), тому й хочемо, щоб нас так називали інші. “Ром” не означає “білий”.

 2. Фізична адреса Громадська Організація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини»
  90202 Україна Закарпатська обл. м.Берегово, вул. Гагаріна,4
  Тел.+380994221861, e-mail: yadavid-2012@yandex.ru
  р/р
  Логотип
  Цільова група Громадська Організація року з метою – активного сприяння розвитку та підтримки сиріт ромів Берегівщини, для задоволення та захисту їх законних , соціальних економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
  Ім’я Йосип
  E-mail yadavid-2012@yandex.ru

  Телефон 0994221861
  Назва організації Громадська ? ?рганізація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини»
  Опис Громадська Організація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини» зтворена в 03.08.2012 року з метою – активного сприяння розвитку та підтримки сиріт ромів Берегівщини, для задоволення та захисту їх законних , соціальних економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

  В основному Громадська організація охоплює цільову групу, що мешкають в м.Берегове в гуртожитках по вул.Гагаріна та Б.Хмельницького, та окремо по інших вулицях міста та району.

  Наша організація має потребу в матеріальній підтримці в вигляді добровільних пожертв для виконання статутної мети від юридичних та фізичних осіб, тобто громадян, підприємств, державних та недержавних установ, національних та зарубіжних Благодійних Фондів.

  Надіємося на доброту та чуйність Ваших сердець.

  • Громадська Організація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини»
   90202 Україна Закарпатська обл. м.Берегово, вул. Гагаріна,4
   Тел.+380994221861, +380993507767 e-mail: yadavid-2012@yandex.ru

   ПОТРІБНА ДОПОМОГА
   Громадська Організація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини» просить вісх бажаючих допомогти сиротам ромам і дітям позбавлених батьківського піклування. для них буде будуватися ромський центер в якому вони можуть скористатися допомогою, різною консультацією: психолога, юрідичною, медичною, також перекладачем українсько англійський і.т.д. Але нажаль немає фінансів на будову ромського центру, хотя можливо купити готовий великий дом під ромський центр. Також потрібне постійне фінансірування на працівників які будуть працювати в ромському центру. Просимо вас щоб знайти голандські благодійні організації які б могли про-спонсірувати ромський центр, а також постачати гомонітарку. При ромському центрі буде заснований Благодійний Фонд «СИРОТА І Я» Даємо вам реквізити банку для спонсорів, грантодавців, благодійників, магнатів, і всіх бажаючих допомогти сиротам всіх категорій по області, флагодійних фондів, різниих міжнародних фондів Голандців в тому числі і Вас.
   З повагою Давид Йосип Григорійович.

   ПАТ “КБ” Надра” МФО-380764
   ГО” Майбутнє сиріт ромів Берегівщини”
   ЄДРПОУ 38068788
   Р/Р 26001087494001

Comments are closed.