Моцарт і Сальєрі?

Моя суб’єктивна думка

 У мене немає прямих доказів, але я впевнена, що Ян Табачник має причетність до справи Завадського. Звучить непереконливо, правда? Але ж у перші дні арешту музиканта дехто  взявся обливати брудом людину, провина якої не доведена. Я ж ображати невинних не буду, а лише дозволю собі дещо припустити.

Білі нитки слідства помічають усі, хто уважно слідкує за подіями. Якщо адвокатів не настрахали і, пардон, не купили, то Завадський виграє. Дай Боже мужності  його захисникам. Я ж хочу подивитись на це все очима пересічної «маленької людини». У мене немає ні відео, ні свідків, ні таємної інформації – лише власні спостереження за двома людьми та подіями навколо них.

 Ян Табачник

Веде себе постійно зверхньо, зарозуміло, грубо;  когось обізвати, розкритикувати – в його репертуарі.

Кажуть, що він акордеоніст. Згадую, що колись він і дійсно грав, і звання Народного артиста навіть має. Тільки враження складається таке,що він інколи грає, а так, головна справа по життю –  політика  і бізнес. Заходжу на сайт – творчість там не представлена взагалі (аж 10 аудіо-файлів!). Гостьова книга, де люди писали б свої відгуки не працює (така от «народність» артиста). Зате є гора фото з першими особами. І публіцистика.

З його інтерв’ю: «на похоронах на аккордеоне не сыграешь, хотя некоторым я бы с удовольствием» (1) – ворогів мають всі, та задоволення від чужої біди, тим більше від смерті, отримує тільки маніяк.

В народі ж його знають більше не як музиканта, а як депутата від Партії регіонів, чи навіть  мафіозі, за висловом  тижневика «Бульвар Гордона» (2).

Дивлюсь фотографії, – посміхнутись щиро людина не може! Взагалі, коли в інтернеті випадково бачу його обличчя, то закриваю сторінку. Купа неприємних почуттів і зіпсований настрій.

Ігор Завадський

Він викликає враження легкої, безпосередньої людини. На людях веде себе спокійно і скромно.

Для публіки завжди доступний. Хочеться щось сказати, запитати після концерту? – та будь ласка! Велосипед, метро, постійно перед очима усього чесного народу. Абсолютна відсутність гонору і зіркових хвороб.

Поза шоу бізнесом (!) і поза політичними іграми (майже нереально!), у жовтій пресі  жодного разу не засвітився (!). Грає, а в його бік летять нагороди, слава, і, що найголовніше, – любов публіки!

Спостерігаю далі. Яну не йметься: «…Появилась даже категория молодых артистов, которые собираются со мной тягаться. Но музыка – это не спорт, и здесь соревноваться невозможно. Мышцы можно в спортзале накачать, но мозги и сердце не накачает. Иногда доходит до смешного. Есть такой самозванец Игорь Завадский, который назвал себя почему-то лауреатом одного известного фестиваля…»(3)  Сором! У світі ж визнали, в Україні полюбили – до чого це?

Я так розумію, роками така «симпатія» росте, а на старість, кажуть, пристрасті з більшою силою мучать людину. Угу, думаю я собі, ненависть є, заздрість є і, що саме головне, – влада, можливості, зв’язки з «потрібними» людьми (засадити людину – проблем немає, адже в нас «країна можливостей»).

І всі звикли, що Ігор успішний, самотужки досяг вершин, а на бурчання Яна вже й увагу перестали звертати. Ігор позавойовував по світу все, що можна, в Україні абсолютні аншлаги, диск має вийти, книжка пишеться, а от якби ще школу акордеона відкрити… І тут, перед самим концертом (як на замовлення) – арешт!  Та ще й обвинувачення яке! Таке, спеціальне, для псування репутації (бо якби «знайшли» наркотики, то ніхто сильно не осуджував би, а от за розбещування дітей ненавидять всі і завжди). Любов публіки мала б перетворитись на ненависть. Народний улюбленець  мав би стати ворогом народу. Так комусь дуже хотілося б. Але не завжди мрії стають реальністю.

Ніхто ще не встиг схаменутись , як цей «приятель» з своїми брудними коментарями – тут як тут.

А от в недавньому інтерв’ю телепрограмі «Гроші» Табачник видав: «Хто там хоче зі мною змагатись, про що ви говорите?! Це смішно». І це він говорить, коли Завадський досягнув просто вражаючих висот. Перелічувати його творчі успіхи не буду, варто згадати, як газети минулої весни писали: «Завадського визнали кращим акордеоністом світу», або «Єдиний у світі володар трьох найпрестижніших нагород серед акордеоністів Ігор Завадський». Іспанський органіст, режисер театру та кіно, голова журі Жозеп Бернат похвалив Завадського: «Почувши таке виконання мого улюбленого твору, я тепер уже можу і помирати». Ніна Матвієнко ще колись прирівняла відвідання концерту Завадського з походом до церкви. Це так про Завадського говорили люди. А Ян похвалити себе й сам може: «Я один з найдорожчих музикантів у світі», так то.

Повернусь до інтерв’ю.  Табачник: «Я прийшов до нього (до генпрокурора), це було якраз на другий день після арешту. А він мені каже: «Ти мені скажи, ти часом не прийшов захищати цього п*дара?». Останнім часом в Табачника справ побільшало: і інтерв’ю  дати, і до генпрокурора збігати. Ці люди дозволяюсь собі кидатись такими ярликами, коли провина не доведена… Чому це вони такі впевнені? А бесіда керманичів держави вражає своєю «культурністю».

Про так званих стражів порядку

Ці хлопці вже настільки знахабніли, що навіть не подбали про правдоподібність своєї версії. То Завадський заманював дітей з неблагополучних сімей своїм зірковим ім`ям, то розбещував учнів, тепер кажуть, що діти ніякого відношення до мистецтва не мали. Ще один новий коник – відео. Було збочення, тепер говорять про зґвалтування. До речі, Поліщук на конференції перед журналістами пообіцяв мамі Дениса Снєгирьова, Наталії, продемонструвати відео. Думаєте, показав? Наївні ви люди, як виявилось – збрехав! Тепер же стало ясно, що ділитись цими кадрами ніхто не збирається взагалі.

Якби люди в формі шукали правду (що на грані фантастики), сім`ю Снєгирьових залучили б одразу до справи як важливих свідків. Чому це версія про підставу не розглядається, якщо відомо, що Завадському погрожували і є свідки? Що за Степан Степанович фігурує в заяві Ігоря та одночасно в «спілкуванні» з Снєгирьовими? Цей Степанович крім всього, ще й дитину викрасти хотів. Якщо не били, то треба було показати Завадського – ніяких питань не було б. Нібито музикант відмовився від медичного огляду, та в програмі «Гроші» показали, що в лікарні він все- таки був. В Завадського тільки два синця – заявляють вони. А нащо тоді возили його в аж травматологію?

У тій же самій програмі учасник затримання, а я думаю, учасник катування, розповідає, що затримали Завадського, як з під’їзду вийшов хлопчик – «остання жертва акордеоніста і його адміністратора» і хлопчик теж був затриманий, далі він розповідає, що викликали батьків і в дитини О ТРЕТІЙ ГОДИНІ НОЧІ вилучали нижню білизну, телефон, батькові дитини показали відео і той, одразу написав заяву. І тут задумайтесь. Затримання відбувалось ввечері, а білизну вилучали аж о третій ночі. Прочитайте заяву Завадського і проаналізуйте. Можливо було так: музиканта затримали, почали вибивати покази, той підписувати нічого не хоче. Тоді викликають батька, той в шоці – дитина в міліції, люди в формі кажуть, що над хлопцем хтось познущався, та ще й відео показують (підробку звісно), і в паніці, чоловік, звичайно, пише заяву.

І ще. Чому про відео мовчали стільки часу, а говорили тільки про заяви? Тільки пізніше, коли треба було якось оправдатись перед людьми, кинули такий «аргумент».

Взагалі, як це уявити: доблесні захисники бездіяльно спостерігали за збоченням? Коли злочин був скоєний, тоді вони його затримали? (внизу є коментар розумної людини про технічну сторону питання відеоспостереження)

Про журналістів

Після арешту (за виключенням одиниць) майже усі дружно зайнялись навішуванням ярликів. Презумпції невинуватості не існує, так само як і совісті у тих, хто чужою бідою піднімає собі рейтинг. Правда чи неправда – головне привернути увагу публіки. На пальцях одної руки можна перелічити джерела, які намагались вести себе об’єктивно. Знаючи набагато більше і маючи великі можливості, вони, в кращому випадку правду замовчують, в гіршому – спотворюють її.

Про адвокатів

Дуже слабенько виглядає цей захист.  «У мене немає доступу до матеріалів, усе дізнаюсь з преси» – оце так! До речі, адвоката майже тиждень не пускали до Завадського, це питання не тільки до міліції, а й до захисників: в той час, коли газети писали про педофілію, адвокат чомусь не бив на сполох у тих самих ЗМІ: мене не пускають до підзахисного! Адвокат якось веде себе не як адвокат, а скоріше, як спостерігач. Хоча, є велика надія, що я дуже помиляюсь.

А куди пропав водій Ігоря? Обвинувачення пред`являли усім трьом. Сидить десь тихесенько, чи наляканий, чи підкуплений, чи, може, таємно хоче впливати на хід справи? Ніхто не знає, і ніхто не цікавиться.

Картина така: версія обвинувачення тріщить по швам, Табачник – великий заздрісник з такими ж великими можливостями, міліція – та хто їм взагалі коли вірив? А Завадського провина тільки в тому, що він талановитий і чесний.  Таких як він, залишилось дуже мало, з них роблять дурників в кращому випадку, в гіршому – просто прибирають.

Замовлення бізнесмена нікого не дивує. А коли людину нищать просто через заздрощі… Та не просто нищать, а з певним смакуванням страждань: подивіться, який він, ваш музикант.  Адже його цінували далеко не тільки за талант – він завжди був людиною з високими моральними цінностями. Це замовник добре усвідомлював, тому обрав саме такий брудний педофільний  варіант. Тому, якщо раніше Ігор Завадський в очах народу був просто хорошим музикантом, то тепер він став невинно постраждалим мучеником в країні замовників.

Після інтерв’ю «Грошам», – люди задумались ще більше, бо переконались в несамовитій злобі до Завадського зі сторони Табачника. Ян, заздрість вбиває в першу чергу того, хто заздрить і ненавидить. Не завадило б згадати життя Сальєрі – кажуть, що воно закінчилось в домі для божевільних.

6 квітня, на сайті прес – служби Уповноваженого зі справ людини повідомили, що Завадський «висловив обурення повідомленнями окремих ЗМІ про начебто причетність до його арешту народного артиста України Яна Табачника». 5 квітня Табачник накликав на себе великі підозри в очах суспільства («погорів» на  інтерв’ю в «Грошах»), і одразу на другий день захисники   прав людини намалювались. То захищають права Табачника, чи Завадського?  Його віддубасили, а він за Табачника замовляє слово? А, може, вони були друзяками? Черговий хід, я не перестаю дивуватись цинічності. Народ до міліції довіри немає, Табачник по дурості підставився. Кому люди повірять? Правильно, єдина людина, яка в цій ситуації може заспокоїти народний гнів – сам звинувачений Ігор Завадський. Було б смішно, якби не хотілось плакати. Мало що з людини знущаються, то ще й примушують виправдовувати кривдників. Скоро він ще не в такому «зізнається». Хоча, якщо враховувати брехливість чиновників, можна навіть припустити, що заяви ніякої не було (якщо була, то чому немає її відсканованого варіанту, як із заявою про злочинні дії працівниками міліції?).

 

P.S.: Нашу державу не просто грабують, а нищать цвіт інтелігенції, національну гордість. Що чекає на нас у майбутньому, якщо свавілля набрало таких обертів? Країна, у якій розпинають її вірних дітей, приречена  на загибель.

Хто думає, що така доля тільки Завадського, то дуже помиляється. Якщо ви вирішили жити по совісті в нашому суспільстві, то скоріше всього, вас чекає те саме. Як жити? Боротись чи скоритись – кожен вирішує сам. Нас рівно стільки будуть принижувати, скільки ми будемо дозволяти це робити. А поки що народ спить, і «яники» бісяться від влади та безкарності.

 

А от, що люди пишуть про відео: «Лично я всё время пас, когда менты БРЕХАНУТ ПРО СКРЫТОЕ ВИДЕО. Потому что заметил интересную особенность стали появляться в нете заметки и коменты, и тут же слова речников плывут за коментами как по течению. Появились и такие что всё фигня если нет ВИДЕО-вещдоков, а ещё есть коллекция дорогих подарочных вин (Игорь человек не пьющий вот и стоят) И УРА (наша милиция так предсказуема в своей тупости, правда, костоломы из них хорошие). Для тех, кто насмотрелся сериалов: ВИДЕО КАМЕР СТОЛЬ МАЛОГО РАЗМЕРА ЧТОБ ПОДСУНУТЬ, В КВАРТИРУ! ЕСЛИ БЫТЬ ТОЧНЫМ, ТО НЕТ ЭНЕРГОНАСИТЕЛЕЙ СПОСОБНЫХ ДЛИТЕЛЬНОЕ ВРЕМЯ РАБОТАТЬ АВТОНОМНО БЕЗ ПОДЗАРЯДКИ И ИМЕТЬ МАЛЫЙ РАЗМЕР чтоб остаться не замеченной! Да на счёт видеомонтажа в нете одно время кочевал порно фильм с участием якобы леди Ю. и прочих Известных. Самый дешевый вариант это банальное сходство, но когда есть затруднение с двойником, то на помощь приходит графика. Создаёте трёх мерный каркас, и натягиваете на него текстуру, которую в свою очередь можно сделать и с фотографии оголенного участка кожи, глаза, волосы догадываетесь, что получается?! Вставляете этаким образом, сделанное видео в нужное место в безобидный оригинал, и ВУАЛЯ если это не спешная халтура, а за 2 месяца можно и полнометражный фильм с бацать с не хитрым сюжетом (только экспертиза сможет установить правду). Но у миниатюрных камер есть слабое место, это их объектив. Так что качества HDTV не ждите, а это в свою очередь сделает не возможным и экспертизу. Особенно мне нравится, что менты производили видеозапись и видели, как туда входил ребёнок после ухода, которого и задержали Завадского, тот самый ребенок, у которого потом бельё взяли на экспертизу. Родители этого самого ребенка, если это действительно, правда, ваши первые действия это телега в ген прокуратуру на оперативников, участвовавших в этом мероприятии. Так как в данном случае судьба ребёнка имеет приоритет (не только У.К. но и в конституции), А ДЕЙСТВИЯ МИЛИЦИИ РАВНЫ СОУЧАСТВИЮ. Квартира Игоря имеет такой вид после ремонта, что воткнуть камеру, чтобы она осталась не замеченной не возможно. Учитывая его чистоплотность, когда он мог по несколько раз на дню обшарить все полки и шкафы с тряпочкой чтоб «погонять» пыль. Если даже предположить что всунули камеру в один из сувениров, или подсунули не его вещь, он бы обязательно заметил. Для ментов хочу сказать. Вы ОЛУХИ консультировались бы для начала у своей тех службы, перед тем как брехать. Прошла инфа про то, как камерой зафиксировали просмотр порно на компе у Игоря: КТО НИБУДЬ, КОГДА НИБУДЬ ПРОБОВАЛ СДЕЛАТЬ ВИДЕО ДАЖЕ ХОРОШЕЙ КАМЕРОЙ С Ж.К.МОНИТОРА, ДА ЕЩЁ И ПОД УГЛОМ??? ОБЯЗАТЕЛЬНО ПОПРОБУЙТЕ ПОТОМ ВДОВОЛЬ ПОПЛЮЁТЕСЬ!!! Камп у него стоит на кухне, которая мала для утех! А ведь камеру ещё надо приткнуть поудобней и не заметно.» (коментатор FFOOMMAA з газети «Факти»).

1)      – Бульвар Гордона июль 2005 №14. Играй, музыкант! (офіційний сайт Яна Табачника, http://www.tabachnik.kiev.ua/indexe4c6.html)

2)      «Бульвар Гордона» № 31 (275), 03 августа 2010, Мужской разговор (часть 2) (http://www.yan-tabachnik.com.ua/index908.html)

3)      Стаття «Первых так много», (офіційний сайт Яна Табачника, http://www.tabachnik.kiev.ua/interviews/92-pervyx-tak-mnogo.html)

 

Зоряна Шайнюк

About Nataliya Zubar 2346 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

11 Comments

 1. Что-то и мне не совсем понятно. Человек давно на виду и не только в Украине, имеет массу человеческих и деловых контактов, и никто ранее ни разу даже не намекнул на какие-то подозрительные моменты в его поведении в отношении детей. Так не бывает, чтобы не было ничего, а потом вдруг появилось ниоткуда. А кот Базилио, по правде говоря, никогда у меня симпатий и не вызывал и вполне способен запустить такой проект на поле чудес в стране дураков. Ну и, конечно же, как раз себя-то он считает самым умным и САМЫМ_САМЫМ… А тут какой-то Завадский…

 2. З того часу, коли дізналася про цей бруд, почуваюся гірше ніж після пермоги Януковича на виборах. Страшно жити в цій країні. Одне діло, коли зло пожирає зло, а зовсім інше, коли зазіхають на найсвятіше – талановитих від Бога людей, які, на своє лихо, не проміняли нашу безталанну країну на Європу чи Америку, а продовжують всупереч усьому творити тут. Я багато років тому була на концерті Завадського. Коли він грає, у нього наче німб над головою світиться, справляє враження високодуховної, позитивної та доброї люди,яка поширює цю енергію і світ навколо стає кращим. Найбільше мене мучить одне питання: що можна зробити, щоб допомогти йому? Адже, якщо виникла така ситуація, то є реальна загроза того, що його можуть визнати винним, все залежить від розміру гаманця того, хто це затіяв, а він судячи з усьго чималий, бо хто б міг наважитися закрутити таке. Якщо це станеться, то думаю скоро по всіх радіостанціях і ТБ крутитимуть “Мурку” і нагороджуватимуть виконавців державними преміями….

 3. От не знаю-але чомусь це виглядає як просто травля людини,якій дуже заздрять чомусь.Написано в стилі пасквіля просто.Ну тобто-якщо він дійсно винний в тому,що йому інкримінують- для чого намагатися показати його некомпетентність,як професіонала.У всякому випадку на сайті goldaccordeon.com він стоїть в списку виконавців наряду з підписантами.

 4. Xena, Ви подивіться на підписантів: журналист, директор музея русской Гармоники Альфреда Мирека музейного объединения «Музеи Москвы», лауреат международных конкурсов, Австралия. Хто всі ці люди?
  І що значить: “О нетрадиционной ориентации Завадского знали все: педагоги, коллеги, руководство музыкальных школ”? І мовчали весь цей час?
  Соромно за нашу “інтеліхенцію”. Не напідписувалися доносів у радянські часи, зараз біжуть наввипередки, аж спотикаються…
  П.С. Всіх, кого хвилює доля Ігоря, прошу долучитися до збору підписів: http://www.onlinepetition.ru/viewsigns.php?pUrl=igorzavadsky

 5. Я його знаю не близько.З сином була на концертах в музичній школі,потім в театрі оперети.Та от директор школи,де мій син вчився і де Завадський вів шефство над відділом народних інструментів,вона ж з ним не один рік і не на відстані спілкувалась-шокована звинуваченням як і я-і не вірить в те,що це можливо.А ось на сайтах музичних,на ютубі -давно в нього дехто люттю плюється,називаючи нездарою.Причому співвідчизники-музиканти. Чому така заздрість і лють-важко зрозуміти.

 6. Яша, вы не правы! Покайтесь! Ведь всё ЭТО мы когда-то проделали уже с Иисусом! Зачем наступать на те же грабли? Зачем нам эти вечные погромы?
  Ваша мама, Ханна Израилевна, была умной женщиной, хотела чтобы мальчик стал музыкантом, и это правильно! Но ведь она не просила Вас дружить с главным прокурором, да ещё и так плодотворно!
  Покайтесь, Яша, покайтесь! Вы же умный человек! Подумайте, какую славу вы оставите свом детям, оно им нада? Не губите невинные души!

 7. http://poiskpravdy.wordpress.com/2009/12/18/jewnaglo/ – может в этом причина неприятностей Игоря? И у меня вопросы -1). ПОЧЕМУ арестовали Игоря в день концерта (пятница), что нельзя было подождать?
  2). Почему в субботу, в 8 утра, в СМИ написали о аресте Игоря, указав его фамилию и обвинили в педофилии, когда официального обвинения еще не было?
  3). Почему в 8 утра, вместе со статьей о задержании, написали комментарии ЭТОГО ТОЛСТОГО, без чести? Он что всю ночь не спал, звонка ждал?

 8. Дякую, Зоряна! Я дуже щасливий, що є такі люди, як Ви. Дякую за Ваші роздуми і чесність, я такої ж думки про цей цирк, як і Ви!

 9. Відстежую інформацію про Ігоря, переживаю за нього, підписалася під петицією. Не без задоволення бачу, що є ж на світі світлі та щирі ЛЮДИ, і добре, що зрештою, Бог гуртує таких. Я, часом, не помиляюся? На цьому форумі просто сузір’я таких – і мій найбільший сьогоднішній респект Зоряні Шайнюк!

Comments are closed.