НМПУ: міліціонер, який командував витягти зброю, має бути звільнений з органів внутрішніх справ

3 квітня 2012 року. Незалежна медіа-профспілка України вимагає порушити кримінальну справу і звільнити з роботи підполковника Миколу Зеву, який,згідно з пред явленим ним посвідченням,  працює  заступником голови Святошинського райвідділу міліції Києва. Днями у цього працівника міліції стався конфлікт з журналістом 5-го каналу, але ця ситуація виходить далеко за межі стосунків «міліція ЗМІ».

Під час масової акції протесту проти вирубки лісу в Святошинському районі Києва, в якій брали участь мешканці району, пан Зева наказував міліціонерам витягти зброю. При тому, що учасниками акції були просто собі громадяни, серед яких було чимало літніх людей і дітей. Вони здійснювали своє право на протест, згідно із Статтею 11 Європейської конвенції захисту свобод і прав громадян та законів України.

Згідно із Законом України «Про міліцію» застосовувати  і використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей заборонено у випадку, якщо від цього можуть постраждати люди. Крім того, зброю дозволяється використовувати:  1) для захисту громадян від нападу, що загрожує  їх  життю  і здоров’ю, а також звільнення заручників; 2) для відбиття нападу на працівника міліції або членів  його сім’ї, якщо  їх життю  або  здоров’ю  загрожує небезпека.

Відео, на якому був зафіксований цей інцидент свідчить, що жодних обставин, які б дозволяли використовувати зброю не було. Таким  чином, підполковник міліції Микола Зева давав незаконну команду. Саме незаконність команди дає підстави для порушення кримінальної справи.

Щастя, що його підлеглі не послухалися його. Ймовірно, вони розуміють, що виконання незаконного наказу є злочином, котрий тягне за собою серйозну відповідальність.

Та  якщо не дати належну оцінку цьому випадку, якщо заплющити на нього очі, то в працівників міліції складеться уявлення, що подібні небезпечні і незаконні команди можна давати безкарно. Тож наступним кроком може стати застосування зброї протии мирних громадян.

НМПУ нагадує, що підстави для звільнення працівника міліції дає Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ, в якому сказано,  що на осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за порушення службової дисципліни можуть накладатися різні види дисциплінарних стягнень, починаючи від усного зауваження, і закінчуючи звільненням з органів внутрішніх справ.

Прес-служба Медіа-профспілки

profpres@ukr.net
http://www.media-profspilka.org
38-044-229-74-51
38-050-310-44-41

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

3 Comments on "НМПУ: міліціонер, який командував витягти зброю, має бути звільнений з органів внутрішніх справ"

  1. Тарас | 04-04-2012 09:25 at 09:25 |

    “Заступник ГОЛОВИ райвідділу міліції”. Далі читати нема бажання

  2. У статті вказано: для відбиття нападу на працівника мылыції, якщо його життю чи здоров’ю загрожує небезпека…А те, що журналіст 5-го каналу Азад Сафаров, знаючи про те, що перед ним працвник міліції, кинувся тягаи того за одяг, могло бути розцінено як напад на працівника міліції? І чи могло це бути сприйнято як небезпека для здоров’я, коли підбурена журналістом юрба преться на міліціонерів? Ото ж бо… А як кваліфікувати дії Сафарова? У кримінальному кодексі є чітко визначена стаття за подібні дії…І не одна… Адже саме він міг спровокувати дуже серйозні наслідки. А підполковник міг елементарно розігнати юрбу в кілька десятків, якби того захотів, адже у трьох зупинках розташовано райвідділ чисельністю за 700 чоловік. Однак мабуть не хотів він, щоб із-за окремих підбурювачів страждали невинні…І Сафарова він не торкався, на відео все добре видно…хоча варто було б…

  3. Щось часто журналісти (мова про Сафарова) путають розуміння імунітету і вседозволеність…

Comments are closed.