«Простір свободи» закликає Держкіно не дозволяти прокат антиукраїнського фільму

Із закликом не видавати посвідчення на право прокату російського кінофільму «Матч» в Україні звернувся до Державного агентства з питань кіно рух «Простір свободи».

Фільм експлуатує спростовану істориками вигадку радянської пропаганди про так званий «матч смерті» між українськими та німецькими футболістами в період нацистської окупації Києва і має виразно антиукраїнський характер.

У зверненні на ім’я голови Держкіно Катерини Копилової відзначається, що сюжет фільму грубо перекручує історичні факти, а «негативні герої розмовляють українською мовою та носять жовто-блакитні пов’язки».

На думку ініціаторів звернення, фільм «пропагує розпалювання міжетнічної ворожнечі, принижує українську націю, пропагує невігластво», що, згідно з законодавством про кіно, є підставою для недопущення його прокату в Україні.

У зв’язку з цим «Простір свободи» закликає Держкіно «на підставі статті 15 Закону про кінематографію», пункту 10 «Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів» відмовити у видачі прокатного посвідчення на фільм «Матч» та не допустити його прокату на території України».

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут