Табачник на чверть занизив кількість російськомовних шкіл Києва

Міністра освіти упіймали на маніпулюванні фактами про російськомовні школи Києва. Табачник занизив кількість закладів з російською мовою навчання і заявив, що «місцеві органи влади бояться, як би не підставитися під вогонь націонал-патріотів».

Міністр освіти та науки Дмитро Табачник стверджує, що в лівобережних районах Києва немає жодної школи з російською мовою навчання, хоча насправді на лівому березі розташовано п’ять таких навчальних закладів. Про це в статті для ZN.UA пише оглядач з питань освіти Оксана Онищенко.

Як відомо, Табачник в інтерв’ю тижневику «2000» заявив що «батьки в Києві штурмом беруть міністерство, запитуючи, чому не можуть віддати дітей до російських класів». «Місцеві органи влади бояться, як би не підставитися під вогонь націонал-патріотів, які в усьому бачать крамолу і діють за принципом „не пущать“. А проблема колосальна — в Києві понад 1000 батьків возять школярів з лівого на правий берег, бо не можуть знайти на лівому жодної російської школи та гімназії», — додав Табачник.

Насправді ж, за даними Головного управління освіти і науки КМДА, в Києві нараховується сім шкіл з російською мовою навчання і дванадцять з російськомовними класами. П’ять із цих дев’ятнадцяти навчальних закладів розташовані в лівобережних районах столиці. Про такі «невигідні» для себе дані міністр промовчав.

Крім того, у рейтингу найкращих шкіл Києва, опублікованому на початку цього навчального року виданням «Сегодня», визначено двадцять п’ять навчальних закладів столиці. З них лише чотири (і то не з вищих рядків рейтингу) розташовані на лівому березі. Тому багато батьків, які хочуть навчати дітей у престижних школах з українською мовою навчання, також возять своїх дітей на правий берег. Але їх міністр не помічає, зазначила оглядач ZN.UA.

Подробиці читайте в свіжому номері видання «Дзеркало тижня. Україна» в статті Оксани Онищенко «Як міністр освіти маніпулює фактами про російськомовні класи».

Дзеркало Тижня

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Табачник на чверть занизив кількість російськомовних шкіл Києва"

  1. Табачнік не усвідомлює, що кожен його гріх брехні не записується йому, як добра справа у “Книзі Життя”. Здається, так по юдейськи називається та невидима таблиця обліку справ єврея на землі. Але поряд з тим він не усвідомлює докінця й те, що у видимих земних “книгах” ( включно з Інтернет виданням “Майдан”) таки нотується уся його “доброчинність” досить копітко. Нехай зробить висновок, що скоро за це треба буде відповісти і не перед кривосуддям.

Comments are closed.