Всеукраїнська Рада Церков прагне системного діалогу з Президентом та органами влади

КИЇВ – Глави Церков і релігійних організацій позитивно оцінюють останні зустрічі з Президентом України та Віце-прем’єр-міністром. Проте вважають, що діалог повинен відбуватися постійно у поєднанні із системною взаємодією конфесій з органами влади задля вирішення актуальних проблем суспільства.

Про це йшла мова під час засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), яке відбулось 18 квітня у приміщенні музею «Духовні скарби України» під головуванням Предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники засідання проаналізували результати зустрічі ВРЦіРО з Президентом Віктором Януковичем від 21 березня та з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром охорони здоров’я України Раїсою Богатирьовою від 16 березня 2012 року. У ході обговорення стало відомо, що Глава держави вже видав доручення органам влади щодо розв’язання низки проблемних питань, порушених під час зустрічі з ним.

Глави та повноважні представники конфесій обговорили ситуацію навколо внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» в контексті виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи. Вони підтвердили свою позицію щодо недоцільності внесення на даному етапі будь-яких змін до базового Закону, який на сьогодні забезпечує міжрелігійний мир в Україні.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також ухвалила звернення до Президента України та голови КМДА Олександра Попова, в якому виступила проти наміру представників ЛГБТ-спільноти провести у травні вуличну ходу у місті Києві, що пропагує гомосексуалізм, під назвою «КиївПрайд2012».

Під час засідання присутні ознайомились із програмою візиту делегації ВРЦіРО до Канади та США, який відбудеться наприкінці квітня цього року. Глави та повноважні представники конфесій вирішили провести виїзне засідання ВРЦіРО у Торонто (Канада).

Джерело: www.irs.in.ua