За образи в Інтернеті можна заробити 5 років в’язниці

В міліції розповіли, що за лайку в Інтернеті можна отримати до 15 діб або штраф, а якщо пишуть про загрози життя – це світить вже кримінальною справою.

В міліції кажуть, що спеціально за сварками в Інтернеті не стежать. Якщо українці подають до суду один до одного за образи – покарання для них визначає суд, пояснив глава прес-служби МВС Володимир Поліщук.

«А ось якщо з’являються загрози життю людей – це вже кримінальна справа. Це міліція відслідковує », – говорить він.

Людину можуть покарати просто штрафом (до 119 гривень) або змусити принести публічні вибачення та виплатити компенсацію за моральну шкоду. Що ж до 15 діб, то таке покарання передбачено за дрібне хуліганство – у статті 173 адмінкодексу зазначено, що за нецензурщину можуть і заарештувати.

Правозахисники кажуть, що зараз образи в мережі замінюють вуличні сварки. Але лайка і на вулиці, і в мережі підпадає під адмінвідповідальність – за це штрафують.«А за образи на грунті національності, релігійних переконань, раси, статі, етнічного походження можна отримати обмеження свободи на строк до 5 років», – розповів юрист Михайло Ільяшев. – Нерідко судяться один з одним за образи відомі люди, але трапляються суди і між звичайними громадянами». За словами юристів, найчастіше суд стає на бік позивача.

Буквально недавно в Україні учасник одного із запорізьких чатів отримав 15 діб за те, що постійно нецензурно лаявся в мережі. Також нещодавно суд розбирався у сварці двох користувачів «ВКонтакте». Родичі неповнолітньої дівчинки відсудили у її кривдника 500 гривень за образливі висловлювання на адресу їх сім’ї.

УНІАН

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "За образи в Інтернеті можна заробити 5 років в’язниці"

  1. ця влада постіно “обижает” украинцев

Comments are closed.