Amnesty International: бойкот Євро не допоможе ув’язненим

Бойкот Євро-2012 в Україні не допоможе українським ув’язненим.

Про це заявив генеральний секретар Amnesty International в Німеччині Вольфганг Гренц в інтерв’ю Die Zeit, повідомляє InoPressa.

Гренц заявив, що проведення Євробачення в Баку може принести користь, “тому що воно пробуджує інтерес ЗМІ до країни, яка рідко потрапляє в поле зору”.

Однак, за його словами, перед проведенням великих заходів у країнах, де існують проблеми з дотриманням прав людини, варто було б висувати конкретні умови щодо гарантій дотримання прав людини до певного терміну.

Україна, за його словами, являє собою особливий випадок, оскільки в момент присудження їй права проведення ЧЄ в 2007 році ситуація з правами людини розвивалася швидше позитивно, а з 2010 року розвиток пішов в інший бік, йдеться в інтерв’ю.

Він уточнив, що мова йде не тільки про справу Юлії Тимошенко, а й про застосування тортур у міліції в цілому, цензуру в пресі та судове переслідування критиків “за нікчемними приводами”.

За його словами, бойкот ЧЄ не допоміг би ув’язненим, проте ЗМІ, спортсмени, функціонери, політики і глядачі повинні висловлювати свою думку з вищеназваних проблем.

Гренц зазначив, що великі заходи самі по собі не можуть змінити ситуацію в країні, і навів як приклад Китай, де після Олімпійських ігор 2008 року ситуація, навпаки, погіршилася, особливо під час “арабської весни” 2011 року.

Українська Правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут