“Доступ до публічної інформації”: чи варто було робити просте складним?

 1. Для вирішення певних питань нам знадобилося знати про факт і дату офіційного опублікування Указу “Президії Верховної Ради” СРСР від 28.07.98 №9306-ХІ “Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР”.

 2. Відповідно, належний запит на інформацію було надіслано до Міністерства юстиції.

3.  Ось вам відповідь Міністерства справедливости.

4. Тепер – увага, запитання: якщо запитана інформація у МЮ є, то яким чином така інформація (як стверджує МЮ), не є “публічною інформацією”?

p.s. Властиво, МЮ вчинило ще доволі коректно, хоча і напустивши туману про “публічну інформацію”, але належно відповівши на запит, в інших випадках інші суб’єкти владних повноважень просто відмовляються надавати інформацію, посилаючись чи на те, що запитані дані не є пресловутою “публічною інформацію” чи на те, що вони самі не є “розпорядниками інформації”. Можливо, це суб’єктивне і неповне враження, але воно є – не було багато сенсу городити город з тим оспіваним трубадурами “успіхом громадянського суспільства” – Законом “Про доступ до публічної інформації”, якщо на практиці він не завжди (дуже м’яко кажучи) сприяє доступу до інформації?

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут