На Прикарпатті ВО “Свобода” розпочала війну зі ЗМІ

В останньому номері тижневика «Галицький кореспондент» (№19 від 10 травня 2012 р.) опубліковано статтю «Свобода» колеться?».

У відповідь на статтю прес-служба обласної організації ВО “Свобода” розповсюдила Заяву із закликом бойкотувати тижневик.

ПОВНИЙ ТЕКСТ ЗАЯВИ:

“В останньому номері тижневика «Галицький кореспондент» (№19 від 10 травня 2012 р.) опубліковано демонстративно брехливу і провокаційну статтю «Свобода» колеться?». Вона стала черговим свідченням систематичної упередженої антисвободівської політики редакції газети.

Навіть побіжний аналіз її шпальт засвідчує, що газета «Галицький кореспондент» про діяльність ВО «Свобода» або не пише нічого, або ж друкує виключно негативні, необґрунтовані та відверто брехливі дописи.

Вказана публікація є наочною ілюстрацією використання тих провокаційних методів, що ними в боротьбі з націоналістичними структурами послуговувалася агентура КГБ в 40-50-тих роках ХХ століття – створення серед активістів націоналістичних організацій атмосфери взаємної недовіри і ворожнечі. Закономірно виникає припущення, що й сама редакція газети «Галицький кореспондент» є резидентурою якоїсь із спецслужб в Україні.

Для місцевих аналітиків не є секретом, кому належить газета, хто впливає на її редакційну політику і до якої політичної сили такі особи наближені. А тому ціль систематичних провокацій редакції «Галицького кореспондента» проти ВО «Свобода» є більш ніж очевидною – в умовах підготовки до чергових парламентських виборів добитися переваги шляхом нечестивої конкуренції і через застосування брудних політичних технологій.

Що стосується викладеного у вказаній публікації, то позиції усіх провідних членів партії щодо формату участі ВО «Свобода» у прийдешніх парламентських виборах озвучуються при відкритому обговоренні на засіданнях керівних органів партії і не мають нічого спільного з тим, про що пише «Галицький кореспондент».

Неозброєним оком видно, що редакція тижневика “Галицький кореспондент” виконує на Прикарпатті роль п’ятої колони чинного антиукраїнського режиму в запіллі консолідованої опозиції. А тому закликаємо мешканців краю бойкотувати це видання – не купувати газети в мережі роздрібної продажі та не здійснювати її передплати”.

ВО «Свобода» на Івано-Франківщині перетворюється у ворога СВОБОДИ СЛОВА та професійної журналістики. Журналісти Прикарпаття обурені тиском “Свободи” на “Галицький кореспондент”. ЗАЯВА

Об’єднана група журналістів Прикарпаття обурена брутальною заявою ВО “Свобода” щодо авторитетного видання Івано-Франківщини — газети “Галицький кореспондент”.

Адміністратори групи журналістської солідарності у мережі Facebook підготували відкритий лист до громадськості, текст якого ми подаємо нижче.

Відкритий лист до керівників ЗМІ Івано-Франківщини, громадськості

11 травня 2012 року засоби масової інформації Івано-Франківщини отримали поширений електронною поштою документ, який, судячи з електронного листа, має назву «Заява Івано-Франківської обласної організації ВО Свобода». У цьому документі в неприпустимій грубій формі, в традиціях большевицького обскурантизму1950-х — 1970-х років прес-служба партії, яка представляє більшість у представницькій владі Івано-Франківщини, здійснила спробу публічного тиску на одне з авторитетних періодичних друкованих видань Прикарпаття та вдалася до образ та наклепів на адресу редакції видання.

Ми, журналісти івано-Франківщини, вважаємо, що ця заява є неоднозначним виявом тиску на свободу слова та ЗМІ, яка унеможливлює подальше висвітлення діяльності політичної партії ВО «Свобода», її представників, фракцій та депутатів рад усіх рівнів. З прикрістю констатуємо: ВО «Свобода» на Івано-Франківщині перетворюється у ворога СВОБОДИ СЛОВА та професійної журналістики. Подібні вияви політичної цензури на Прикарпатті мали місце ще в другій половині 1990-х. Вочевидь, «Свобода» як партія авторитарного типу не здатна адекватно сприймати критику на свою адресу та відмінне від уявлень її апологетів світосприйняття.

Закликаємо керівників ЗМІ області накласти мораторій на поширення інформації від структур ВО «Собода», її очільників, фракцій та посадовців місцевого самоврядування-членів ВО «Свобода». Чекаємо від голови Івано-Франківської обласної ради, голови обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Олександра Сича публічного вибачення перед колективом редакції видання за неправдиві, образливі та грубі дії його однопартійців.

(підписи)

До уваги журналістів: оригінал звернення знаходиться у редакції газети “Вперед”.

Джерела: vikna.if.ua (1, 2), briz.if.ua