Нові жертви дніпропетровського вибуху

Кількість жертв чотирьох вибухів, що трапились у Дніпропетровську 27 квітня, зростає в геометричній прогресії й вже налічує понад сотню осіб. Щоправда, ці люди узнали про вибухи, здебільшого, з телевізійних новин. Але до числа постраждалих їх можна віднести з повним на те правом – вони опинились за ґратами внаслідок беззаконної кампанії по затриманню «підозрюваних у організації вибухів», яку проводять Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ України на виконання вказівки В.Януковича знайти зловмисників неодмінно до 4 травня.

Масові затримання вже відбулись у Дніпропетровську, Києві, Запоріжжі та Одесі. «Терористів» доблесні українські правоохоронці вираховують дуже просто – хапають тих, чий мобільний телефон «засвітився» поблизу місць вибухів впродовж двох днів, що передували теракту. Якщо ж людина зовнішньо схожа (або хоча б віддалено схожа) на складений СБУ-шниками фоторобот, горопашного без зайвих розмов везуть до міського (у Києві – районних) управління міліції.

Затримання здійснюють співробітники кримінального розшуку, до затриманих не допускають адвокатів, затриманим не дозволяють повідомити сім’ям про своє місцеперебування. Перебування людей в кімнатах затриманих або ІТТ оформлюється як завжди – адміністративними постановами суддів про «дрібне хуліганство», винесених на підставі рапортів самих міліціонерів.

Втім, у Запоріжжі заступник начальника обласного кримінального розшуку Руслан Стояновський проявив справжню міліцейську кмітливість – він ще й підкидає кандидатам на терористів пакуночки з амфетаміном. Де їх він бере – невідомо. Але в оперативних автомобіля, які виїжджають за затримання «підозрюваних» – сірому «Фольксвагені-Бора» АР 3714 АК і зеленій «дев’ятці» 4309 АХ (перші дві літери роздивитись не вдалося) – кажуть, цілий склад таких пакуночків. Бо Віктор Федорович пообіцяв 2 млн. грн. винагороди тому, хто допоможе знайти організаторів теракту, і пан Стояновський вже, мабуть, розпланував, куди він ті гроші витратить.

Також впадає в око процесуальна новація, запроваджена на виконання вказівки Президента – у всіх адміністративно затриманих «за дрібне хуліганство» вдома проводяться обшуки слідчими СБУ. Доки нічого крамольного не знайшли.

Якщо вірити керівникові Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрію Портнову, подібне беззаконня має зовсім скоро – після набуття чинності новим Кримінально-процесуальним кодексом – припинитись. З якого дива це трапиться, Андрій Володимирович, на жаль, не повідомляє. Як і не розповідає, що ж саме Президентові України заважає зупинити брутальне порушення законності вже сьогодні.

 

Володимир БОЙКО, спеціально для «ОРД»

 

http://ord-ua.net/2012/05/02/novi-zhertvi-dnipropetrovskogo-vibuhu/?lpage=1