Особливості “екстремізму” на Одещині

Нещодавно в укрнеті промайнула новина аж ніяк не звична для нашого регіону.

ЗМІ почали лякати голодну українську юрбу так званим “ісламським екстремізмом”. З одного боку нічого дивного – влада буде будь-як
спрямовувати увагу від себе до подібних “страшилок”, але нам пощастило поспілкуватися із деякими членами “екстремістської”
організації, що трапилася в немилість правоохоронців. Ось що нам повідали:

За офіційною “легендою”, начебто, колишній кдб-шник у Одесі десь надибав пакет із літературою мусульманського характеру (в Одесі плюнути важко, щоб не влучити в якусь підбірку книжок). І цей славетний ветеран віддав ці матеріали в експертизу на предмет екстремізму.

Восени 2011 року в одній з книжок знайшли жахливі за змістом заклики до міжрелігійної ворожнечі, а конкретно “що мусульманин повинен ставитися до одновірців краще ніж до інших” і що “це не підстава погано ставитися до людей іншої віри”…
Жах! Та на диво за цим не послідували дії правоохоронців, не запалали вогні інквізиції…

Але наприкінці зими організація, що розповсюджувала ці книжки потрапила під пильне око СБУ вдруге. Але на цей раз все було без допомоги досвідченого кдб-шника, бо такий “злочин” був як раз в галузі зацікавлення служби безпеки.

Справа в тім, що організація отримала допомогу від спонсорів у розмірі чверті мільйона доларів (!!!) на будівництво мечеті. Отримала і не поділилась – хіба це не злочин?! Тут одразу й пригадалась невідомо ким проведена експертиза “екстремістської” літератури. Керівників і членів організації почали переслідувати та викликати на допити. Але хлопці не місцеві і натяків не зрозуміли – не поділились. Тоді в них знайшли вибухівку і запропонували розійтися без оприлюднення справи за 50000 умовних одиниць. Але хлопці вірили, що їхні дії цілком в правовім просторі України і що це якась помилка та не поспішали віддати спонсорські гроші.

Шукали правди…
Сбушникам не лишалось нічого, як передати справу в прокуратуру.
І диво!

Начебто знайшли вибухівку, а справу відкрили, через агітацію ворожнечі. На днях було оприлюднено, що хлопці “зізналися” у підготовці теракту в Одеському Театрі і СБУ закрило їх організацію та АРЕШТУВАЛО їх банківський  рахунок.

Додам що “одеські терористи” займалися просвітницькою роботою.

Їх заходи транслювалися в ю-тубі і там вони неодноразово засуджували тероризм. Також вони друкували і розповсюджували брошуру “Іслам проти терору”.

Але тепер можна спати спокійно – організація закрита і мусульманська молодь буде вивчати свою релігію не в таких “небезпечних” рухах, а в безпечному інтернеті.

Дякуємо СБУ. Спи спокійно, Вкраїно!

About Людмила Ямщикова 733 Articles
Координатор Майдан Моніторингу на півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська області). Сфери компетенції: проектне мислення, громадянське суспільство, суспільний діалог, інформаційні технології.