В колишній в’язниці КГБ та Гестапо 8 травня пом’януть всіх полеглих на фронтах Другої світової

8 травня
м. Львів, вул. С.Бандери, 1 ( вхід з вул. К. Брюллова)
17:20

Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» приєднався до ініціативи відзначення Дня пам’яті та єднання 8 травня і о 17:20 на подвір’ї тюрми до меморіального хреста львів’яни покладуть квіти в пам’ять про загиблих і тих, хто вижив у Другій світовій, українців — вояків Червоної армії, Української повстанської армії та дивізії «Галичина».
Саме 8 травня в європейських країнах віддають пошану загиблим у Другій світовій війні воякам.
Ідея відзначення цього дня зумовлена тим, що під час війни українці захищали свої домівки як у складі Червоної армії, так і в дивізії «Галичина» та Українській повстанській армії, тож актуальнішим, ніж святкування в чергову річницю світової перемоги над нацизмом, є єднання у скорботі за загиблими.
Ті, хто воював, потребують нашої уваги та пам’яті. Організатори відзначення вирішили поєднати ці цінності та провести в містах сходу, заходу та центру України панахиди за померлими воїнами Другої світової. Відповідні заходи відбудуться в Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську за ініціативи Спілки української молоді в Україні (СУМ в Україні), а також у Львові з ініціативи Комісії УГКЦ «Справедливість і мир».
Директор музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий так коментує цей день: «Мені видається раціональним відзначати саме 8 травня. Адже 9 травня пов’язане з радянською пропагандою, коли говорять більше про героїзм Червоної армії, аніж про трагізм війни. Святкують перемогу тільки живих і забувають про полеглих, отже про те, що ціною людського життя отримано перемогу над нацизмом. Тому дуже правильно, що виникла така громадська ініціатива відзначати 8 травня, як це роблять у всій Європі. Сподіваюсь, наступного року приєднаються міста півдня і півночі України, тож вона набуде всеукраїнського масштабу».

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "В колишній в’язниці КГБ та Гестапо 8 травня пом’януть всіх полеглих на фронтах Другої світової"

  1. петро | 08-05-2012 16:36 at 16:36 |

    ПЕРЕМОГУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ СВЯТКУВАТИМЕМО ПІСЛЯ ВИБОРІВ У ЖОВТНІ 2012 Р. !!!

Comments are closed.