Встрєтім- Євро-2012 або тавро –Донбас

Встрєтім- Євро-2012 або тавро –Донбас

Донецьк готується до Євро-2012. Освоєні десятки мільярдів бюджетних коштів, здертих з інших областей України та периферії Донецької області. Недавно на перехрестях вулиць Донецька появились таблички на яких написи нібито українською продубльовані англійською мовою. Ось як це виглядає: пл. Побєди і дубль цього мовного покруча англійською. Або пр. 25-летія РККА( робоче-крестьянской красной армии). Переклад на українську мову мав би звучати – 25-річчя РСЧА(робітничо-селянської червоної армії). А написано 25-річчя РККА. І цей гібрид перекладено англійською. І так далі. Я думаю, що ці ребуси довго будуть розгадувати європейці.
Ще далі пішли донецькі чиновники в підготовці до Євро-2012 у громадському транспорті м.Донецька (тролейбуси,автобуси, трамваї). Там для зручності європейців введено автоматичне оголошення зупинок: зупинки оголошуються спочатку російською мовою, а потім дублюються англійською. Я думаю, що європейці просто будуть шоковані, що їхали в Україну, а опинились в Росії.
Таким чином в Донецьку відмінено дію Конституції України, чинного мовного законодавства. Тут державною мовою є мова сусідньої держави.
А нещодавно до мене завітав працівник Ворошиловського райвідділу міліції. Він хотів відібрати у мене пояснення щодо спроби пограбування каси «Ощадбанку» в будинку в якому я проживаю. Він почав заповнювати дані про мою особу іноземною, російською мовою. Я його ввічливо попросила РОБИТИ ЦЕ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ, тобто українською. На це він не реагував і продовжував заповнення заготовленого бланку російською мовою, де був запис «ЖЕЛАЮ ДАВАТЬ ОБЬЯСНЕНИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ».
Більше того, він мені пояснив, що у Ворошиловському районному відділі міліції м. Донецька державною мовою є РОСІЙСЬКА. Коли я попросила його представитись, тобто пред’явити свої документи, він категорично відмовився, згріб всі свої папери і втік. Тепер я звернулась до начальника Ворошиловського районного відділу міліції Володимира Івановича Зіборова з вимогою:
1. Встановити особу працівника міліції, який порушив Конституцію України та Закон України « Про міліцію», а саме ст.5 згідно якої:
«… При звертанні до громадянина працівник міліції зобов’язаний назвати своє прізвище, звання та пред’явити на його вимогу службове посвідчення.
2. Притягти цю особу до відповідальності згідно з чинним законодавством.
3. Повідомити мені чи дійсно у Вашому відділі державною мовою є російська.
4. Повідомити мені чому в заготовлені бланки для пояснень, які заповнював представник Ворошиловського районного відділу міліції виготовлені російською мовою та чому в бланку записано «ЖЕЛАЮ ДАВАТЬ ОБЬЯСНЕНИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ».

26 квітня 2012 року побувала на вшануванні ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: ведучий з філармонії – російською. Всі виступи найвищих посадових осіб ( голова облдержадміністрації Андрій Шишацький, голова Донецької облради Андрій Федорук, Донецький міський голова Олександр Лук’янченко,голова Ленінської районної в м. Донецьку ради Олег Беляєв), представників чорнобильських організацій, виконання пісень, декламації школярами віршів-російською. На додачу московський піп з матушками. Одне слово –на вшануванні протягом однієї години не ПРОЗВУЧАЛО ЖОДНОГО УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА!!!
Така ж ситуація повторилась 27 квітня 2012 на вшануванні жертв розстріляних німцями євреїв під час другої світової війни, де крім офіційних владних чиновників, виступив ще й природно також російською вічний народний депутат України Юхим Звягільський- голова Всеукраїнської організації «Україна-Ізраїль». Написи на пам’ятнику російською та мовою євреїв.
Особливої уваги заслуговує напис на пам’ятнику ліквідаторам наслідків на ЧАЕС. По-перше, напис єдиною мовою, схожою на російську, наприклад, « ЛИКВИДАТОРАМ ЧЕРНОБЫЛЬСКОЙ ТРАГЕДИИ». Як можна ліквідувати трагедію, не осягну глибин мислі донецьких владних невігласів-великих борців за державність російської мови, якої вони не знають, як і української.
Обидва пам’ятники відкрито в незалежній Україні в 2006 році за представників президента в Донецькій області Віктора Ющенка. А обмосковлення чи російщення України, зокрема Донеччини, як почалось за царя Петра I в 1720 році так і продовжується вже 21 рік в незалежній Україні за УСІХ БЕЗ ВИНЯТКУ ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ. Завдяки шовіністичним керівникам влади, Донеччину називають ЗОНОЮ ВІЛЬНОЮ ВІД КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.
Про мову на мітингах комуністів, соціалістів та анархістів 1 травня 2012 року на площі імені Лєніна й говорити не приходиться- російська. Й жодного державного прапора! ЯКИЙСЬ АНТИДЕРЖАВНИЙ ШАБАШ з Сталінами, Ленінами, Махном.
1. Я написала протести щодо виправлення становища. Після цього подам на порушників Конституції України в суд. Але судді хто? Ось судді і першої і другої інстанцій в процесі з захистом прав батьків україномовних Макіївських шкіл не дивлячись на те, що оскаржуване ліквідаційне рішення Макіївської міської ради прийняте з грубими, брутальними порушеннями чинного законодавства, суцільними фальсифікаціями, голова Донецького окружного адміністративного суду Олег Кониченко з зав’язаними очима та заткнутими вухами відхилив законні скарги батьків україномовних шкіл № № 3,100 м. Макіївки на ліквідаційне рішення. 29 березня 2012 року Донецький апеляційний суд (головуючий-Лях, судді Попова, Компанієць) залишив АБСОЛЮТНО НЕЗАКОННУ Постанову судді Донецького окружного адміністративного суду Олега Кониченка без змін. Зараз батьки подали касацію, в якій просили:
1. Зупинити виконання Постанови Донецького окружного адміністративного суду від 07.02.2012 року в адміністративній справі № 2а/0570/10579/2011 та Ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.04.2012 року до моменту розгляду касаційної скарги.
2. Скасувати ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 березня 2012 року по справі № 2а/0570/10579/2011 про залишення без задоволення апеляційної скарги на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07.02.2012 року.
3. Скасувати постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07.02.2012 року по справі № 2а/0570/10579/2011 про відмову в задоволенні позовних вимог.
Вищий адміністративний суд України своєю Ухвалою від 24 квітня 2012 року зокрема ухвалив «…Клопотання позивачів про зупинення виконання рішень судів 1 і 2 інстанцій задовольнити, оскільки наведені доводи дають підстави для їх зупинення…» І сподіваємось, що батьки будуть почуті і діти повернуться в свої україномовні школи після річних поневірянь по інших школах.
Сьогодні гостро стоїть проблема національної консолідації. І першочерговою є мовна проблема. Нація починається з мови й визначається мовою. Нація творить державу. А держава є така, яка й нація. Це добре усвідомлюють владні діячі Донеччини. А починаючи з проголошення незалежності в 1991 році сотні раз радами різних рівнів проголошувалась російська мова державною на тій чи іншій території. А тепер вже й не проголошується. Просто тупо, де-факто, Донеччина працює мовою, яку владні невігласи вважають російською.

Марія Олійник, м. Донецьк

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут