Freedom House: Путінізація України відкинула її на 8 років назад

Рейтинг демократії в Україні впритул дібрався до рівня, який спостерігався до початку Помаранчевої революції 2004 року.

Про це говориться в опублікованій в середу доповіді організації Freedom House, присвяченій оцінці рівня демократії в країнах Центральної й Східної Європи, а також Євразії, передає ВВС.

У доповіді використовується термін “путінізація” стосовно процесів, які викликають у своїх країнах президент України Віктор Янукович і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

“Орбан і Янукович під видом впровадження так званих реформ систематично руйнують критично необхідну систему стримувань і противаг”, – сказав він.

“Як видно, вони проводять політику “путінізації”, з огляду на те, що в самій Росії “путінізм” за останній рік себе сильно дискредитував, а росіяни усе більше бажають бачити підзвітність їм держави, а також більшу прозорість у його роботі”, – додав він.

Freedom House також відзначає в Україні, Росії, Білорусі й ще ряді країн особливо помітний занепад у категорії незалежності судової системи.

Українська Правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут