Науковці оцінюють закон про засади мовної політики

Ухвалення 5 червня 2012 року в першому читанні сумнозвісного «мовного» законопроекту Колесніченка — Ківалова, без перебільшення, збурило чималу частину суспільства, привернувши увагу соціуму до актуальних психосоціолінгвістичних проблем й певною мірою поляризувавши протилежні точки зору. Пристрасті тут є річчю природною та зрозумілою (адже мова — це не тільки делікатне, а й життєво важливе для багатьох наших співвітчизників питання), проте саме тому необхідно вислухати думку фахівців — визнаних в Україні вчених у галузі мовознавства, етнології, філологічних наук. Із цією метою «День» пропонує своїм читачам експертні висновки шанованих науковців, які працюють в установах Національної академії наук України гуманітарного профілю. Сподіваємось, що зауваження, котрі містяться в експертних висновках, допоможуть і громадськості, й законодавцям правильно оцінити реальне «наповнення» законопроекту Колесніченка — Ківалова та, відповідно, визначитись зі ставленням до нього.

Далі – у “Дні” ТУТ

2 Comments

  1. Шановне Панство! Ніяк не докумекаю чому ми ведемо дискусії щодо Закону про засади мовної політики? Закон стосується “язика”! З мовою – усе впорядку! Ці @$$:&*(!@#$%:& сини та доньки, що нав’язують нам цю непотрібну тему повинні заткатися! Знаєте, який найкращий спосіб боротьби з тим “нашестям”? НЕ ПОМІЧАТИ і РОБИТИ СВОЄ! Ми забагато виявляємо їм уваги, тому й “роздмухується”. Ну вдасться їм протягнути і прийняти цю безвартісну “бамагу”, бо як бачимо є дуже багато “підтишкових друзів” – “литвинщиків”- фарисеїв-гипокритів, які у вирішальний момент вигідно переставляють питання порядку денного голосування у Верховній Раді, а потім без краплі сорому брешуть перед камерою, що вони “проти”. Їх бридкі вчинки здивають з пантелику депутатів. Псують нерви громадянам і їм усе сходить з рук, бо “нагорода” за підлість занадто велика, щоб нею знехтувати. Це вам, не “30 срібних”! Одне, що тримає у повній вірі, що тим примітивним “перекупкам” прийде інша “нагорода”, та буде щось інше потрібним, така річ. як зашморг, який самі собі й затягнуть на шию серед трупів гниючої падлюки…

    Невідомо яким чином (?)голосують “привиди” картками депутатів, які на словах категорично проти цього законопроекту, а на “табло” вони “ЗА”. Тут на разі на лад не вийдеш. Відьомський шабаш шаленіє, але йому треба поставити кінець! Якщо ж їм навіть вдасться протягнути цю мертву смердючу рибу? Вихід один та перевірений. Той, хто послуговувався українською мовою повинен далі це робити ще наполегливіше та дослівно вимагати свого! Не поступитися ані на крок. Багато залежить від нас і від нашої наполегливості. Якщо підкоримося цим бузувірам, то наші діти та внуки нас прокленуть, а на це МИ СОБІ НЕ МОЖЕМО ДОЗВОЛИТИ!

    • Пані Олесю! Ваш коментар дуже далекій від наукової оцінки закону про засади мовної політики. То є політична прокламація з некоректною, навіть, ринковою, а не науковою лексікою. Такі висловлювання завжди дають зворотній від бажаного результат. А закони потребують дійсно глибокого безпристрастного аналізу, побудованого на науково обгрунтованих системах пошуку висновків, та прийняття рішень з моделюванням можливих сітуацій, та прогнозуванням наслідків втілення. Що Ви можете запропонувати в такому сенсі, замість образ, якщо відносите себе до науковців?

Comments are closed.