Про сталінські репресії проти кримських татар знімуть фільм

В Україні вперше знімуть художній фільм про сталінські репресії проти кримських татар.

Як пише газета “Дзеркало тижня. Україна”, фільм буде заснований на долі двічі Героя СРСР, льотчика-винищувача Амет-Хан Султана, який брав участь у визволенні Криму в складі Восьмої повітряної армії. У складі цієї ж армії він звільняв і Севастополь – 9 травня 1944 року. А 18 травня 1944 року о 4-й ранку за наказом Сталіна почалася депортація кримських татар.

За інформацією видання, зйомки художнього фільму «Хайтарма» («Повернення») розпочнуться в кінці вересня в Криму. Картина буде зніматися на приватні гроші, оскільки у держави ідея про створення такого фільму не знайшла відгуку.

Попередньо, бюджет картини становитиме близько 2,5 млн доларів. Основні витрати підуть на реконструкцію колишніх подій: це костюми, зброю, техніку, потяги, машини, літаки. Локаціями для зйомок стануть Алупка, Бахчисарайський район, Судак.

УНІАН

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут