Українці Іспанії пікетували посольство України

У зв’язку з антиукраїнським актом прийняття закону про нові засади мовної політики українці Іспанії провели пікетування українського посольства у Мадриді.

Нижче – звернення ініціятивної групи до українців Іспанії:

ДОРОГІ УКРАЇНЦІ !

Великий Провідник Нації Степан Бандера дуже влучно висловився:
“Брак національної самосвідомості провокує наші біди”. Сьогодні до нашого спільного дому – України – знову прийшла біда. Влада янучарів готує чергову “реформу”, на цей раз – мовну.
25 серпня 2011 року народні депутати Вадім Колєсніченко і Сергєй Ківалов внесли на розгляд Верховної Ради України проект закону під №9073 “Про засади державної мовної політики “, а вже у вересні цьго ж року Віктор Янукович, який займає посаду Президента України, схвалює внесення до парламенту законопроекту, що розширює можливості застосування російської мови: “…ми повинні знайти вирішення цього питання й створити умови, за яких права людей, в тому числі російськомовних, будуть захищені”. Як кажуть, благими намірами вимощена дорога до пекла.
В заяві Конгресу національних громад України у квітні 2012 року зазначено, що “…будь-які звернення, що виголошуються від основних національних меншин країни, мусять підписуватися і декларуватися лише внаслідок відкртитого обговорення за участі представників цих самих меншин”, якого НЕ БУЛО !!!
“Закон про ратифікацію Хартії регіональних і міноритарних мов”, як і проект закону “Про засади державної мовної політики”, – не дістали схвальної оцінки ні в українському суспільстві, ані в середовищі національних меншин України, які жодного разу спільно не обговорювали зазначений законопроет, не заслуховували його авторів та не висловлювали власних позицій чи зауважень!
Основним лейтмотивом цього законопроекту є захист мов національних меншин на території певних адміністративно – територіальних одиниць від рівня району, міста, селища чи навіть села.
Права “носіїв” мови пропонується захищати законодавчо у сфері державного управління, освіти, судочинства, культури, ЗМІ, реклами та ін.
Таким чином, у відповідності до законопроету місцева влада, на території юрисдикції якої проживає 10% “захищеної нацменшини”, може вживати ВИКЛЮЧНО ЇХНЮ МОВУ, ігноруючи мову решти 90% населення, а заразом всієї вертикалі влади, включно з Верховною Радою і Президентом.
Тут варто зауважити, що пропозиція стосовно “тотального захисту”
прав 10% “носіїв” мови НЕ ВІДОБРАЖЕНА В ХАРТІЇ, на яку так активно посилаються автори законопроекту.
Реальною проблемою сьогодення є фактичнй занепад розвитку мультимовних моделей в Україні на фоні превалювання російської мови, хоча в законопроеті про це практично НЕ ЗГАДУЄТЬСЯ !
Вищевказані ініціативи передбачають справжню “революцію” законодавства — внесення змін до 33-х законів і підзаконних актів, які регулююють сферу освіти, кінемтаографії, судочинства, що суттєво обмежить використання державної мови і потребуватиме додаткових видатків із державного бюджету. Ухвалення Верховною Радою законопроекту №9073 неминуче призведе до розчленування України і ліквідації Української державності !
Законопроект Колєсніченка-Ківалова за своїм дискримінаційним характером щодо мови державотворчої нації НЕ МАЄ АНАЛОГІВ у європейській правовій традиції. Після ухвалення цього законопроекту українська мова залишиться державною лише на папері і буде витіснена в резервації, як індіанці Америки під час європейської колонізації.
На сьогодні в Україні немає мовної нетерпимості чи конфліктів на мовному грунті, але ухвалення цього законопрокету неминуче їх спровокує !
Верховний комісар ОБСЄ з питань національних меншин переконаний, що вказаний проект “може розширити існуючий поділ всередині країни” і “спровокувати сильну негативну реакцію”, що призведе до загострення напруги в суспільстві.
Національна Академія наук характеризує проект, як “черговий антиукраїнський, антидержавний, а фактично антиконституційний акт, який спрямований на дискредитацію Української держави, загрожує національній безпеці та територіальній цілісності України”.
Проти прийняття цього законопроету виступили також Всеукраїнська Рада Церков і профільний комітет парламенту України. Сотні громадських об”єднань, відомі діячі науки і культури застерігають кнопкодавів з Партії Регіонів схаменутися і не кидати Україну у вир громадянського протистояння.

ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ !

Наш спільний обов”язок — зупинити авантюристів, зберегти єдність України і її європейський вибір !
Захистимо мову — захистимо Україну !

Ініціативна група : Іван Вовк
Михайло Галечка
Мирослава Голубович
Андрій Голубович
Юрій Чопик
Олег Соломченко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут