Втручання міліції у виборчий процес на Луганщині.

За оцінкою спостереження ЛОВ КВУ в Луганській області, найбільш важливим негативним трендом червня можна вважати збільшення випадків втручання міліції в діяльність майбутніх кандидатів у народні депутати.

Так, 8 червня міліція міста Первомайськ намагалася затримати й доставити в міськвідділ стаханівського політика Сергія Шахова, якого вони обвинувачували в організації незаконного мітингу. У ЛОВ КВУ звертають увагу на незаконність дій міліціонерів у цьому випадку: відповідно до абзаців четвертого та п’ятого частини п’ятої статті 11 Закону «Про міліцію», затримка особи, яка винна в адміністративне правопорушення, допускається у випадку, якщо потрібно встановити особу порушника або якщо неможливо скласти протокол на місці.

У ЛОВ КВУ звертають увагу на вибірковість дій міліції: аналогічні зустрічі регулярно проводять зі своїми майбутніми виборцями Сергій Горохів, Володимир Гончарів, Юрій Терніков, але на них міліція увагу не звертає.

За словами Шахова, аналогічні дії, спрямовані на перешкоджання йому в зустрічах з громадянами, працівники міліції здійснювали й у Брянці.

За інформацією ЛОВ КВУ, в сєвєродонецькому МВ УМВС були наміри не допустити проведення Шахова з мешканцями міста, проте така зустріч відбулася 23 червня в орендованому для цього приміщенні.

15 червня в Луганську співробітники міліції затримали й доставили в Артемівський райвідділ УМВС двох активістів ВО «Свобода», які на території кварталу «Мирний» розклеювали листівки на захист української мови.

20 червня в Первомайську вісім співробітників місцевої міліції на чолі з заступником начальника МВ УМВС намагалися перешкодити робітникам, найнятим фондом Сергія Шахова, установити на багаторічному пустирі в середині району багатоповерхової забудови дитячий майданчик з гойдалкою. Міліція обвинуватила робітників у тому, що вони закопують гойдалку в землю без наявності дозволу на проведення земляних робіт. У ЛОВ КВУ з цього приводу звертають увагу на дві обставини:

По-перше, в Луганській області щомісяця встановлюють десятки таких дитячих майданчиків, і дозволів на виконання земляних робіт для цього ніхто не бере.

По-друге, органам МВС взагалі не підвідомчі адміністративні правопорушення, пов’язані із земельними відносинами : ні в частині розгляду справ, ні в частині складання адмінпротоколу.

А тому дії міліції в Первомайську в цьому епізоді ми вважаємо незаконними, вибірковими й політично мотивовані. Єдиною метою їх є перешкоджання конкретному політикові.

На поточному тижні сєвєродонецька міліція провела перевірку діяльності волонтерів одного з діючих тут благодійного фондів, створеного ймовірним супротивником Кунченко на виборах.

У ЛОВ КВУ звертають увагу, що зараз втручання міліції у виборчі процеси відбувається переважно на території трьох округів (106, 107 і 112), які «закріплені» за представниками «фірташевської групи» Партії Регіонів.

 

Прес-служба Луганського відділення КВУ