Б’ючи на сполох: на захист демократії в Україні

“Freedom House”: Громадянське суспільство має виступити основним провідником змін в Україні, а влада має звільнити ув’язнених лідерів опозиції і забезпечити чесні вибори.

За останній рік українська влада почала дедалі частіше рахуватися з громадянським суспільством і залучати його до процесу управління та прийняття рішень. Про це йдеться у спеціальному звіті “Б’ючи на сполох: на захист демократії в Україні”, який підготувала міжнародна організація “Freedom House” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

 У другому звіті, присвяченому стану демократії в Україні, експерти Freedom House та українські фахівці, зауважили: “у той час, як ситуація у більшості сфер порівняно з минулим роком, погіршилася, громадянське суспільство є більш активним, ніж рік тому”. Як позитив, у звіті відзначається ухвалення необхідного законодавства щодо неурядових організацій, доступу до публічної інформації, та участь України у партнерстві “Відкритий уряд”.

 Перебіг виборів до Верховної Ради буде вирішальним випробуванням на рівень відданості влади демократичним принципам, йдеться у звіті. Викликає серйозні занепокоєння ситуація у сфері медіа, зокрема, непрозорість медіа-власності, цензура та замовні матеріали.

 “Припинивши вибіркові політичні переслідування, звільнивши ув’язнених лідерів опозиції без додаткових умов і забезпечивши вільні й чесні вибори цієї осені, Президент України Віктор Янукович може стати лідером, який веде Україну до Європи. Якщо ж він цього не зробить, то стане черговим розчаруванням для співгромадян і віддалить Україну від її належного місця в Європі”, – застерігають експерти. “Freedom House” закликає владу звільнити ув’язнених лідерів опозиції та надати їм можливість брати участь у парламентських виборах.

 Під час виборів у складі Центральної виборчої комісії та місцевих виборчих комісій має бути належно представлено як опозицію, так і владу, а влада повинна покращити доступ опозиційних і незалежних кандидатів до загальнонаціональних ЗМІ.

 Експерти закликають розробити законопроект щодо прозорості медіа-власності, та змушення монополізації у сфері ЗМІ. “Влада має забезпечити повну та всеосяжну імплементацію закону про доступ до публічної інформації”, – сказано у звіті. Крім того, експерти закликають ретельніше розслідувати злочини проти журналістів і притягати винних до відповідальності.

 Крім того, на думку експертів, влада має забезпечити ухвалення законодавства, яке посилює незалежність судової системи й уможливлює об’єктивний розгляд справ, які вважаються політично мотивованими.

 Із повним текстом звіту та його неофіційним перекладом українською мовою можна ознайомитися на сайті Міжнародного фонду “Відродження” (www.irf.ua).

Контакти:

Міжнародний фонд “Відродження”

Станіслав Лячинський

(044) 486 24 74

pr@irf.ua

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут