Київська міліція: “Вантажте апельсини діжками” (с)

Як багато хто пам’ятає, таку фразу Великий Комбінатор телеграфічно адресував одному підпільному мільйонеру. Як виявилося, київська міліція теж вміє писати послання не гірше.

Як повідомлялося у ЗМІ (наприклад – http://www.pravda.com.ua/news/2012/06/24/6967407/), у неділю 23 червня 2012 року, на вулиці Рогнідинській у м.Києві співробітниками міліції на три години було “заблоковано” активістів громадянського руху “Відсіч” та вилучено в них певну кількість листівок англійською мовою зі зверненням до іноземців.

У зв’язку з цим “Майдан-Моніторинг” звернувся до ГУ МВС України у м.Києві з такими запитаннями:

1. Чи мали місце зазначені події?

 2. Якщо так, то якими були правові підстави вказаних дій співробітників міліції?

А ось що нам відповіли:

Тобто “акцій не проводилося”. Але яких “акцій”? Чи вважалася співробітниками міліції “акцією” роздача листівок? Чи був факт “блокування” хоч під час “акцій” чи ні? Чи вилучалися листівки? Якщо так – то з яких причин? Як бачимо, всі це залишено без відповді.  Випадково?

А найцікавішим є те, що начальник Управління громадської безпеки ГУ МВС у м.Києві пише про те, що до КМДА не надходило, мовляв, повідомлень про проведення заходу – при тому, що відповідно до Конституції та законів України жодних повідомлень про поширення листівок не передбачено, адже це є елементом права на поширення інформації та права на свободу безпосереднього вираження поглядів. Невже міліція цього не знає?…

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут