Медіа-профспілка і Спілка журналістів вимагають від президента припинити тиск на ЗМІ

18 липня 2012 року. Незалежна медіа-профспілка України і Національна спілка журналістів України вимагають від Президента України Віктора Януковича як до гаранта Конституції вжити всіх заходів, щоб тиск на незалежні ЗМІ в Україні припинився. Про це йдеться у спільній заяві медійних організацій.

Обидві медійні організації, що є членами Міжнародної федерації журналістів, кваліфікують тиск на інтернет-видання LB.ua і телеканал ТВі як намір знищити незалежні ЗМІ в Україні.

18 липня 2012 року прокуратура Києва повідомила про порушення кримінальної справи за результатами перевірки за заявою народного депутата Володимира Ландіка про порушення таємниці листування державного діяча. Йдеться про публікацію sms-листування депутата на ресурсі LB.ua у листопаді 2011 року. Журналісти зафіксували, як депутат Ландік здійснює тиск на луганську ІА “Ірта-Fax” з метою захистити свого сина, який жорстоко побив дівчину. Володимир Ландік звернувся до прокуратури із заявою про злочин. Згодом після відповідного звернення Медіа-профспілки депутат відізвав свою заяву. Але прокуратура все одно порушила кримінальну справу.

12 липня 2012 року, стало відомо про порушення кримінальної справи проти керівника телеканалу Тві Миколи Княжицького. Податкові міліціонери звинувачують його у несплаті 3 млн гривень до бюджету. Княжицький каже, що суди по цій справі він вже виграв, і що він всі податки сплатив. Податкова міліція почала перевірку документації телеканалу, хоча голова Державної податкової служби Олександр Клименко ще у квітні підписав наказ про мораторій на перевірки ЗМІ перед виборами.

НМПУ та НСЖУ вважають, що Віктор Янукович як голова держави має стати на захист LB.ua і ТВі. Інакше він особисто буде нести всю відповідальність за знищення незалежних ЗМІ в Україні.

Комітет Незалежної медіа-профспілки України
Контактний телефон +38 050 310 44 41

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут