Альянс «Майдан» рекомендує Віктора Пушкаря до комітету із захисту виборчого права

Альянс «Майдан» підтримує ідею створення Громадського комітету із питань захисту виборчого права при Уповноваженій Верховної Ради з прав людини і готовий співпрацювати на рівні обміну інформацією та сприянню у поданні скарг на порушення виборчого законодавства громадянами України.

У свою чергу представники організації, що були присутні на нарадах з питань формування Комітету, зазначають, що будуть готові передавати інформацію про конкретні порушення, як тільки офіс Омбудсмена оприлюднить типову форму подачі скарги, яку, на прохання організацій учасниць, пообіцяли розробити учасники проекту з боку Уповноваженої.

Альянс «Майдан» також рекомендував кандидатуру Віктора Пушкаря для участі у складі Комітету. Крім того, мережа організацій готова запропонувати своїм активістам брати участь у моніторинговому проекті в якості представників Уповноваженої на місцях за згодою після оприлюднення концепції моніторингу. Активісти Альянсу сподіваються на те, що в результаті співробітництва організацій з проведення моніторингу виконання виборчого законодавства з офісом Валерії Лутковської, український виборець зможе побачити якісний аналіз порушень скарг громадян та почути загальну правову оцінку результатів виборів у формі окремої доповіді чи повноцінного звіту Уповноваженої за участю членів Комітету.

«Ми хочемо побачити  прозорий механізм взаємодії з офісом Омбудсмена. Контактні особи, відповідальні особи, формат скарги. Щоб нам легше було скаржитись, а їм легше обробляти. Крім того, ми хотіли б  почути про те, який статус спостерігача може надати сам офіс Уповноваженого», – зазначає Віктор Пушкар.

Нагадаємо, що про створення Громадського комітету із захисту виборчого права повідомила прес-служба Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. За словами Омбудсвумен, створення цієї моніторингової інституції є виконанням рекомендацій, наданих у звіті міжнародної організації “Freedom House” про стан демократії і захисту прав людини в Україні. Керівником громадського комітету призначений правозахисник Олексій Гончарук.

Громадський комітет із питань захисту виборчого права громадян створений при Уповноваженому Верховної Ради з прав людини, за задумом офісу Уповноваженої,  буде моніторити виборчий процес в Україні.

Як повідомляє прес-служба Омбудсмена, комітет рекомендуватиме Уповноваженій складати акти в разі виявлення порушень виборчого законодавства.

Ідею створення Комітету підтримали також міжнародний фонд “Відродження” і представники громадських організацій України, зокрема руху “Чесно” та Комітету виборців України, повідомляє прес-служба Уповноваженої.

ДОВІДКА. Віктор Пушкар, соціальний психолог, є провідним науковим консультантом “Альянсу Майдан” та учасником попередніх проектів моніторингу виборів.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут