Конгрес може вчинити з Україною, як з Білоруссю – попереджають у Гельсінській комісії

Головною метою представленої в Конгресі резолюції, каже старший співробітник Гельсінської Комісії Орест Дейчаківський є сприяння проведенню в Україні виборів, які б відповідали міжнародним стандартам. Серед перших кроків, до яких закликають українську владу американські законодавці є звільнення колишніх посадовців, ув’язнених за політичну діяльність.

“Ми вимагаємо звільнити осіб, які перебувають у в’язниці з політичних мотивів – Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Ми хочемо, щоб Україна дотрималась своїх зобов’язань, які вона взяла на себе в рамках членства в ОБСЄ. Оскільки Україна головуватиме в ОБСЄ у 2013 році, вона повинна бути добрим прикладом та діяти відповідно до положень ОБСЄ, які викладені в Гельсінських угодах, де говориться про дотримання прав людини, демократію та верховенство права”, – заявив Орест Дейчаківський в інтерв’ю Голосу Америки.

Даючи оцінку виборам на предмет відповідності міжнародним стандартам, експерти дивитимуться на ряд факторів.

“Ми аналізуватимемо доступ до ЗМІ всіх кандидатів та політичних партій, використання адміністративного ресурсу, склад виборчих комісій. Ми повинні переконатись, що в комісіях збалансовано представлені всі політичні сили. Ми будемо враховувати рівень доступу спостерігачів до виборчого процесу: спостерігачів від політичних партій, незалежних місцевих та міжнародних спостерігачів”, – повідомив співробітник Гельсінської комісії.

“Абсолютно не відповідають дійсності припущення, що метою Гельсінської Комісії є ізоляція України. Тому положення резолюції є дуже чіткими. Там говориться про відмову у в’їзді у США певним українським посадовцям. Резолюція містить чіткий сигнал – якщо людина вдається до певних дій – порушення прав людини, антидемократичні дії, корупція – ми їм просто відмовимо у в’їзді до Сполучних Штатів”, – відзначив Дейчаківський.

Якщо резолюція не матиме бажаного впливу, а політична ситуація в Україні продовжуватиме погіршуватися, американські законодавці готові до подальших кроків.

“Ми поки що не визначились… Однак, треба пам’ятати, що Гельсінська Комісія, в особі конгресмена Сміта, внесла на розгляд Конгресу за останні шість років три законодавчі ініціативи по відношенню до Білорусі, які отримали силу закону. Ці законодавчі акти містять дуже серйозні санкції: не лише заборону на видачу віз, але і замороження індивідуальних рахунків, економічні санкції”, – заявив Орест Дейчаківський.

Втім, додає Орест Дейчаківський, Гельсінська Комісія має надію, що Україна на цих виборах доведе свою відданість демократичному напрямку і США не матимуть підстав посилювати тиск на українську владу.

Голос Америки

2 Comments

  1. Дуже добре, пане Дечжаківський за пояснення. БЛАГАЮ ВАС, ЗРОБІТЬ ТЕ САМЕ, ЩО З БІЛОРУССЮ. НЕХАЙ ОТА МЕРЗОТА НЕ РОЗПОЯСУЄТЬСЯ, бо звичайним людям ці санкції не страшні. Після отих тортур, які влада щохвилі чинить над беззахисними людьми санкції Конґресу будуть як крапля свіжої води у пустелі. Нема таємниці для чого і пощо ПР захопила владу в Україні. Не для процвітання цієї держави. Не для добробуту народу. ДЛЯ ВЛАСНОЇ НАЖИВИ ДЛЯ ПУЧКИ КОИШНІХ І МАЙБУТНІХ БАНДИТІВ.
    ПЕРЕСІЧНІ УКРАЇНЦІ НЕ ВІРЯТЬ У СПРАВЕДЛИВІСТЬ ВІД ВЛАДИ. ПЕРЕСІЧНІ УКРАЇНЦІ ЗНЕВІРИЛИСЯ У ВПЛИВАХ СВІТОВОЇ СПІЛЬНОТИ НА ЦЕЙ КОНГЛОМЕРАТ ЗЕКІВ. БУДЬ ЛАСКА, ДОПОМОЖІТЬ ЦИМ ЛЮДЯМ ВІДНОВИТИ ВІРУ, ЩО НЕ ВСІМ БАЙДУЖЕ ДО ЇХ ДОЛІ.
    БАНДІ ТРЕБА ДАТИ ВІДСІЧ! ЗРОБІТЬ НЕГАЙНО УСЕ, ЩО У ВАШИХ СИЛАХ, ЩОБ ЗАМОРОЗИТИ РАХУНКИ, НЕ ВИДАВАТИ ВІЗИ ДО В’ЇЗДУ БОДАЙ ДО США ЗГРАЇ БАНДИТІВ. ЦЕ БУДЕ ВАГОМИМ КРОКОМ. НЕХАЙ ВСЕВИШНІЙ ВАМ ДОПОМАГАЄ!

Comments are closed.