Передвиборна агітаційна кампанія традиційно вважається часом, коли редакційні колективи можуть заробити непогані гроші, вкласти їх у власний розвиток, позатикати дірки в бюджеті, відкласти запас на майбутнє. Недарма на професійному журналістському жаргоні вибори називають «жнива». Республіканські ЗМІ – газети, телеканали рясніють блоками політичної реклами. На телеканалах ролики опозиції йдуть відразу за «регіональними» і навпаки. А в малобюджетних, щоб не сказати – злиденних, комунальних провінційних ЗМІ «агіток» немає.
Редактор «Сєвєродонецькіх вістей» В. Бутов, відповідаючи на запитання нашого кореспондента, підтвердив, що редакція не укладатиме договорів на розміщення політичної реклами в цю передвиборчу кампанію. «Ми багаті», – прокоментував він питання про можливість заробити. Так чи ні – колективу «СВ» видніше. Та тут доречним буде пригадати, що газета дотаційна. І кожен рік отримує неабияку суму з бюджету просто на те, щоб виходити.Тобто, видається на гроші місцевих виборців. Передвиборні заробітки могли б полегшити наш з вами тягар з утримання міської газети. Але редактор не побажав.
Думаю, собака заритий у кинутій В. Бутовим фразі: «З одним договір уклади – з усіма треба». Дійсно, за українським виборним законодавством всім кандидатам на всіх виборах забезпечуються рівні можливості. Тому якщо редакція уклала договір з одним кандидатом, вона зобов’язана на таких же умовах укласти його і з усіма бажаючими кандидатами. А у Сєвєродонецьку, мабуть, вирішили не давати слово ні в газеті, ні на СТВ, ні на білбордах ніякому іншому кандидату (партія це чи самовисуванець), крім Олексія Кунченка. На користь цього висновку говорить надлишок і в «міськгазі» – міській газеті, і на СТБ матеріалів, у яких в позитивному ключі згадується Олексій Кунченко: то він зі Спасом народ вітає, то тінню хитається за мером на всяких заходах на зразок свят двору, то його БФ «Заради майбутнього» зробив те і те … Наприклад, тільки в номері «СВ» № 65 за 17 серпня розміщено 4 матеріали, в кожному з яких згадується Олексій Кунченко – «Зробили те, що не робилося 20 років”, “Ще один готовий до зими», «Програма в дії», «Пам’ятаючи про вічність». «Відмазка» у редакторів така: Кунченко є чинним нардепом і ми просто висвітлюємо його діяльність, не пов’язану з виборами.
Ну, зрозуміло …
У всіх кандидатів рівні права – нікому так нікому. Але Кунченко «рівніші» інших. Правовою мовою це називається адмінресурс. Це якщо мудровано, «по науці». А по-народному – зловживання владою, щоб цю владу не впустити.