Бібліотека газети “День” поповнилася 15-ма книжками

Представлення – 14 вересня на Форумі видавців у Львові

 На Львівський форум видавців «День» везе цілу серію нових книжок – «Бронебійна публіцистика». Така грізна назва – невипадкова. Адже ці 15-ть «захалявних» книжечок кидають виклик нерозумінню, інертності та незнанню. Водночас, їх зручний кишеньковий формат робить зустріч українців із інтелектом наших великих попередників – невідворотною.

Серія представляє і сьогодні актуальну публіцистику ХІХ-ХХ століть, а саме таких авторів: Микола Костомаров, Михайло Драгоманов, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Микола Хвильовий, Євген Маланюк, Олег Ольжич, Улас Самчук, Левко Юркевич, Петро Григоренко, Юрій Шевельов, Іван Лисяк-Рудницький, В’ячеслав Липинський, Василь Стус та Іван Багряний.

Кожна з 15-ти книжечок присвячена окремому автору. У кожній – малопоширені, а часом і важкодоступні твори. Особливість серії ще й у тому, що публіцистів представляють наші сучасники. Серед них: Іван Дзюба, Євген Сверстюк, Оксана Пахльовська, Володимир Панченко, Петро Кралюк, Ігор Сюндюков, Юрій Шаповал, Андрій Григоренко, Кирило Галушко, Богдан Тихолоз, Ростислав Семків, Станіслав Кульчицький, Володимир Лис, Сергій Кот та Віктор Андрущенко.

«Бронебійна публіцистика» – це актуальна історія в найкращих традиціях Бібліотеки газети «День» «Україна Incognita». Це досвід попередників помножений на гострі суспільно-політичні проблеми та процеси в Україні. Ці книжки, звісно, не забезпечать автоматичного подолання «еверестів» наших проблем, але вони є необхідною передумовою для сходження.

Лариса ІВШИНА, головний редактор газети «День», автор ідеї видання:

– У часи, здавалося б, перевиробництва інформації українці зіткнулися з гострим дефіцитом Свого, якісного, інтелектуального. Є чимало людей, яким потрібні розумні співрозмовники. Є багато мудрих книжок, яким потрібні читачі. А між ними – відчуття якоїсь стіни – ніби берлінська «переїхала». Серія «Бронебійна публіцистика» – для того, щоб розумний читач не мав жодного шансу розминутися зі своїми розумними попередниками.

Оксана ПАХЛЬОВСЬКА, професор Римського університету «Ла Сап’єнца»:

– Вивчаючи українських класиків вільної думки, ми вчимося самостійно будувати Україну в Європі і Європу в Україні. Нова серія «Дня» допомагає виробляти імунітет проти дешевого політичного популізму. Презентує інтелектуальну думку України як частину демократичної еволюції Європи. Ці книжки мають бути на столі в студента і професора, у програміста і менеджера, у чесного політика і у відповідального виборця, словом – у кожного громадянина, який вірить у майбутнє своєї держави і який готовий це майбутнє будувати сміливо, свідомо і послідовно.

Станіслав КУЛЬЧИЦЬКИЙ, заступник директора Інституту історії України НАНУ:

–                                    Творчість наших мислителів ХІХ століття слугуватиме, на мою думку, лікувальним матеріалом, який допоможе вивчати українську історію без Винниченкового заспокійливого брому. Знаю це по собі – колишній радянський професор перетворився на звичайного професора, коли оволодів духовною спадщиною українських мислителів, бібліотечку яких тепер видає газета «День».

Володимир ПАНЧЕНКО, доктор філологічних наук, професор:

– Читаючи класику української публіцистики ХІХ-ХХ століть, не раз хочеться вигукнути: «Так це ж як сьогодні сказано!» Але це означає, що річ не тільки в проникливості публіцистів, а й у тому, що ми топчемося на місці. Тому я щиро втішений новим проектом «Дня» – книжковою серією «Бронебійна публіцистика». І добре, що цього разу класика публіцистичної думки прийде до читачів у малому – кишеньковому – форматі.

«День» висловлює вдячність:

Євгену ЧЕРНЕЦЬКОМУ, голові Громадської організації «Спілка Захисту Прав Підприємців», який підтримав видання серії:

– Ідея книжкової серії «Бронебійна публіцистика» здається мені важливою й актуальною.
Сучасне українське суспільство живе під постійним тиском популізму, політичних та маркетингових технологій, сумнівного телевізійного та інтернет контенту. Безперервні спроби нав’язати обивателю ту чи іншу думку обмежують самостійне мислення, а це непоєднувано з образом інтелектуально розвиненого громадянського суспільства та європейської держави. На цьому тлі нова книжкова серія газети «День», що представляє вітчизняних публіцистів, – це свого роду засіб, що витвережує розум, точка відліку для розуміння країни, в якій ми живемо. Чому вона не така, якою нам би хотілося її бачити?
Ми також всі спостерігаємо, як Україна продовжує метатися між світовими центрами впливу, полюсами, векторами, шукає вирішення власних проблем «десь там», і при цьому абсолютно не хоче помічати внутрішні ресурси. У тому числі інтелектуальні. Хоча українські мислителі вже давно діагностували всі наші головні проблеми. У цьому ми можемо переконатися завдяки новій книжковій серії з Бібліотеки «Україна Incognita». Що заважає взяти це знання на озброєння?
Упевнений, що сама поява «Бронебійної публіцистики» на книжковому ринку допоможе зміцнити національну самоідентифікацію українців у непрості часи.

Віталію КЛИЧКУ, який підтримав видання колекційної частини серії:

Українському суспільству наполегливо нав’язують думку, що сфера культури є другорядною відносно економіки. Але – вільна людина не може бути бездуховною. Саме національна культура є тією основою, на якій формуються спільні для усіх громадян країни цінності і цілі. Переконаний – цілі, які нас об’єднують, важливіші за історичні міфи та ідеології, які нас розділяють. У моїй бібліотеці є всі книги «Бібліотеки газети «День» «Україна Incognita». Я з радістю прийняв пропозицію підтримати нову серію, у якій зібрана найкраща українська публіцистика ХІХ-ХХ століть. Популяризувати національний культурний продукт реальними справами – одне з основних завдань нової генерації українських політиків. Маємо інвестувати в майбутнє, а значить – у освіту молоді. І саме по «твердинях відсталості» завдасть удару нова книжкова серія «Бронебійна публіцистика».

 ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ «БРОНЕБІЙНА ПУБЛІЦИСТИКА» ВІДБУДЕТЬСЯ У ЛЬВОВІ ПІД ЧАС ФОРУМУ ВИДАВЦІВ 14 ВЕРЕСНЯ О 16.00 У ДЗЕРКАЛЬНІЙ ЗАЛІ ПАЛАЦУ ПОТОЦЬКИХ.

 Модератор – Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор МІОК Національного університету «Львівська політехніка».

 У презентації візьмуть участь:

 

  • Автор ідеї видання серії «Бронебійна публіцистика» головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА,
  • Автори передмов до книжок із серії, зокрема, доктор філологічних наук, професор Володимир ПАНЧЕНКО та доктор філософських наук, проректор Національного університету «Острозька академія» Петро КРАЛЮК;
  • Спеціальний гість – Віталій КЛИЧКО
  • У презентації візьме участь також голова Громадської організації «Спілка Захисту Прав Підприємців» Євген ЧЕРНЕЦЬКИЙ.

Видання із серії «Бронебійна публіцистика» можна буде придбати як окремо, так і повним комплектом. Незабаром після представлення на Форумі видавців серія зявиться в книгарнях українських міст (про це ми повідомимо читачів окремо). Утім, книжки можна замовити вже зараз за телефоном: (044) 303-96-23 та електронною адресою: amir@day.kiev.ua.

Контактна особа – Інеса Поліщук

тел. (044) 303-96-21ф. (044) 303-94-20

м. (096)456-03-94

pr@day.kiev.ua