ЦВК відповіла на наш запит про жеребкування складу ОВК. Типу….

Оскільки на думку багато кого (і “Майдан-Моніторингу“) з норми Закону України “Про вибори народних депутатів України”  випливає протилежне, тобто що жеребкування має проводитися за кожною з ОВК, ми спитали у ЦВК: “якою конкретною правовою нормою керувалася ЦВК, проводячи одне, загальне жеребкування щодо представництва політичних партій в окружних виборчих комісіях?”

Оце – відповідь з ЦВК:

 

При цьому  ст.27 Закону України “Про вибори народних депутатів України” регламентує “порядок утворення окружної виборчої комісії (назва статті); так саме у п.3 йдеться про “жеребкування” щодо складу окружної виборчої комісії, а не “окружних виборчих комісій”, з чого випливає, що жеребкування має за Законом проводитися щодо складу кожної окремої окружної комісії. Не заперечує саме такого підходу і постанова ЦВК №69 від 19 квітня 2012 року “Про Порядок проведення Центральною виборчою комісією жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на чергових виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”.

Тож про те, хто правий – судіть самі.

 

Олександр Северин

Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

Як нам допомогти ?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.

Хочете в нас вчитися?

Запис до Школи Інформаційної Безпеки