УВАГА КОНКУРС: «Відповідальність за створіння»!

1 вересня за григоріанським та відповідно 14 вересня – за юліанським календарем всесвітня християнська спільнота відзначає екуменічно-екологічне свято – день Бога Творця.

Це свято було започатковане в 1989 році з ініціативи його Святості Димитрія І, Константинопольського Патріарха, який у спеціальному посланні закликав увесь християнський світ щорічно 1 (14) вересня, на свято початку Церковного року, об’єднатися у спільній молитві до Бога за збереження створеного ним світу, якому сьогодні загрожує велика небезпека внаслідок безвідповідального ставлення людини.

Кілька років тому до екологічної ініціативи Вселенського патріархату, згідно із рішеннями Синоду єпископів, приєдналась Українська Греко-Католицька Церква, постановивши молитовно відзначати 14 вересня як День Бога Творця, а також в особливий спосіб звертати в цей день увагу вірних на питання християнської відповідальності за природне довкілля.

Всесвітня Рада Церков та Рада Єпископських Конференцій Європи рекомендують присвячувати більш пильну увагу цьому питанню не лишень один день, але від початку Церковного року 1 (14) вересня до 4 (17) жовтня – свята св. Франциска з Асизу (покровителя екологів) і відзначати цей період як «час створіння», ініціюючи різноманітні молитовні, освітньо-виховні та практичні заходи природоохоронного спрямування.

З нагоди дня Бога Творця та часу створіння і з метою плекання свідомості відповідальності кожної людини за створений Богом світ, Бюро УГКЦ з питань екології вже вдруге оголошує Всеукраїнський конкурс на тему: «Відповідальність за створіння».

Номінації: молитва, вірш, проповідь, роздуми-катехиза та малюнок (письмові роботи обсягом не більше 2 ст. А4, шрифт Times New Roman, кегль – 14, інтервал 1,15).

Умови конкурсу:

1.Тематична відповідність: авторські роботи мають виражати християнську відповідальність за створений Богом світ – Природу.

2. Мають бути чітко вказані:

а. назва номінації;

б. назва роботи;

в. прізвище та ім’я;

г. вік та рід заняття (учням потрібно вказати школу і клас);

д. священикам необхідно вказати єпархію та парохію;

е. адреса;

є. телефон.

3. Роботи потрібно надіслати до 1 жовтня 2012 р. за адресою:

Бюро УГКЦ з питань екології

вул. Василіанок, 64

76019, м. Івано-Франківськ

або E-Mail: ekoburougcc@ukr.net

Кращі роботи будуть розміщені на сайті Бюро УГКЦ з питань екології: www.ecoburougcc.org.ua, а також видані друком окремою збіркою. Автори найкращих робіт отримають цінні екологічні нагороди.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології