В Одесі просто зараз знищується її унікальна архітектурна родзинка

Знайти людину, яка хоч раз була в Одесі і не бачила цього будинку, складно. Адреса Воронцовський провулок, 4 традиційно входить до туристичних маршрутів:

Але невдовзі ці  маршрути можуть бути скориговані. Підприємливі ділки без душі та совісті дісталися вже й Воронцовського провулку:

Якимось дивом на будинку № 4  відсутня охоронна табличка, хоча в центральній частині міста важко розшукати “неотабличений” будинок:

Втім, начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Н.Штербуль загрози існуванню однієї з визітівок міста не бачить. Хоча вважає, що за процесом забудова треба “жорстко слідкувати”.
От я прослідкувала – спитала у забудовників, скільки поверхів буде зведено.
“Три” – впевнено відповіли мені.
А пані Штербуль наївно вважає, що поверхів буде два. І тому унікальний ракурс  будинку начебто не затулятиметься.
Також чиновниця вважає, що підозрювати забудовника у нечесності нема підстав. Ой-вей?

Чи так вже важко розгледіти ці підстави, якщо зробити зусилля та відвідати будівництво?
Можу допомогти.

На будівництві, яке відбувається явно не перший день, геть відсутній інформаційний стенд із вказанням забудовника, вихідними даними проекту, телефоном відповідального за техніку безпеки. Є хіба що  такі дві таблички, які можуть бути пов’язаними із забудовником, а можуть й не бути. І точно вже не містять тих даних, які обов’яково мають бути на будівництві:

Не переконливо? Тоді ще картинка.

На будівельниках відсутнє бодай мінімальне спорядження, яке є обов’язковою вимогою для таких робіт.

То може таки варто не чекати підстав для “грандіозного штрафу“, а для початку оштрафувати за “дрібні” порушення?

About Людмила Ямщикова 733 Articles
Координатор Майдан Моніторингу на півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська області). Сфери компетенції: проектне мислення, громадянське суспільство, суспільний діалог, інформаційні технології.

1 Comment

  1. Коментари кепсські: до влади. до посад йдуть тільки продажні шкуродери-чинуші, яким немає ніякого діла до Одеси (вони самі не знають або не памїятають свого місця народженя, як ті гомункули), а існує одна мета, як у качки з мультику про “Мак-Дака”: доляри, аж поки з дупи зеленим не повилазе.

Comments are closed.