Виборче свавілля на Житомирщині: затримано представника ВО “Свобода”

6 вересня відбулося засідання окружної виборчої комісії (ОВК) №67, що у м. Чуднів на Житомирщині. Нагадаємо, із 18 членів комісії лише двоє є представниками опозиційних партій. Голова ОВК представник від Ліберальної партії, заступник голови- від партії “Руський блок”, секретар – від Партії Регіонів. В ОВК представлені такі екзотичні політсили, “Руська єдність”, “Русь єдина”, “Союз анархістів” та “Братство”.

На перше засідання ОВК, яке призначалося на 29 серпня цього року, не з’явилися представники більшості вищевказаних партій. Однак, за відсутності кворуму (були присутні лише 9 осіб) секретар ОВК Галина Сірик від Партії Регіонів провела засідання комісії, чим грубо порушила Закон “Про вибори”. Всупереч Закону, який вимагає розпуску виборчої комісії у випадку, якщо комісія не зібралася на перше засідання протягом трьох днів з дня створення, ОВК №67 продовжила роботу.

Слід зазначити, що голова ОВК від Ліберальної партії Катерина Домашенко одночасно є керівником осередку Партії Регіонів у м. Чуднів, а її чоловік Петро Домашенко – керівник Чуднівської районної організації ПР.

Засідання ОВК №67 проходять з грубими порушеннями: порядок денний вручається на початку засідання, попередньо членів ОВК з проектами рішень не ознайомлюють, представникам опозиційних сил не видають протоколів засідань та постанов комісії.

6 вересня на засіданні ОВК було прийняте рішення про скасування рішень, прийнятих на першому засіданні ОВК 29.08.2012 р. у зв’язку з відсутністю кворуму. Таким чином ОВК визнала свою нелегітимність, проте продовжила працювати.

На прохання представника ВО “Свобода” Юрія Градовського надати копії протоколів та постанов комісії йому було відмовлено. Крім того, посадові особи ОВК відмовилися прийняти заяву Градовського про надання вищезазначених документів та вимагали покинути приміщення. Лише після прибуття працівників міліції у присутності журналістів таку заяву було прийнято. Пізніше, без будь-яких підстав працівниками Чуднівського райвідділу міліції було затримано Юрія Градовського. Зараз він дає пояснення в приміщенні РВ.

Те, що влада влаштувала у Чуднові, нагадує посміховисько, а не виборчу комісію. Ми вимагаємо негайно розпустити ОВК №67, як таку, що не зібралась на своє перше засідання. У нас немає жодних сумнівів, що такий склад Комісії нездатен забезпечити виборчий процес”,- зазначив кандидат у народні депутати від опозиційних сил адвокат Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода»

Фотодокументи тут  https://maidan.org.ua/vybory2012/reports/view/731

1 Comment

  1. Як можна сьогодні говорити про чесні ВИБОРИ?????????????
    коли все давно проплачено і схвачено!!! Скажіть будь – ласка : – як одна і та ж сама людина може подавати документи 2, 3 а той 5 разів,
    де взагалі могли взяти чужий ксерокс паспорта, після чого прийти і нагло сказати в вічі що ти входиш до партії ……, а також ти носив документи про……. (те чи інше) стільки разів. ДЕ СПРАВЕДЛИВІСТЬ???? КОЛИ ви ПОНАЖИРАЄТЕСЬ????

Comments are closed.