Адмінресурс з контролем практикується у 97 окрузі

В окрузі №97, що під Києвом, спостерігається голосування за Партію регіонів та її мажоритарника за допомогою кодових позначок у бюлетенях. Позначки ці, очевидно, мають дати інформацію про те наскільки ефективно спрацював адмінресурс по тій чи іншій установі.

Питання: Чи нормальною є  така ось відмітка в бюлетені для голосування?:

А що тут ненормального? – спитаєте.

Ну відсвяткувала людина “празднік дємократіі” ще до,  а не після походу на дільницю. Ну не втрапила трошки в центр квадратика. Ну і що? Нормальна відмітка. Волевиявлення ж очевидне. Покласти бюлетеня у стопочку з написом “Партія регіонів” і припинити всякі дурні розмови.

Але незабаром з’являється ще один такий “спосіб волевиявлення”:

А потім – ще. І ще. І ще. У підсумку, на дільниці серед 1116 проголосованих бюлетенів знаходиться 21 бюлетень з галочкою у верхньому лівому куточку квадратика. І що характерно: всі вони – за Партію регіонів. Як один. Виборці всіх інших партій зуміли непогано поцілити своїми відмітками в центри відповідних квадратиків.

Потім починається підрахунок голосів за мажоритарників. І тут знов:

І знов:

Аналогічно партійним спискам у випадку мажоритарників голоси, віддані шляхом малювання галочки у верхньому лівому куточку квадратика, підтримали тільки одного кандидата – висуванця партії регіонів Сергія Федоренка. Голосів таких знайшлося 20 штук.

Чому не 21? – спитаєте. Хто знає. Може помилка закралась при підрахунку (все ж таки підрахунок таких своєрідних позначок був не єдиною задачею спостерігачів). А може хтось послухався начальства тільки наполовину.

Спостерігавсь такий своєрідний спосіб волевиявлення на дільниці №320263 округу №97. Дільниця знаходиться у селі Погреби Броварського району. У селі є чотири основні установи (бюджетні): школа, дитячий садок, медамбулаторія і сільська рада. Цікаво, працівники якої мали голосувати в такий спосіб, і скільки вони мали дати голосів по плану? Чи отримає керівник цієї установи премію, чи отримає по шиї?

А були ж іще на цій дільниці і позначки у правому верхньому куточку квадратика… Виключно за партію регіонів, очевидно. Хоча таких було істотно менше. Цікаво чиї вони?

До речі, хто хоче на власні очі побачити такі бюлетені, може прийти у середу 31 жовтня до Броварської ОВК, коли там має відбуватись перерахунок голосів по цій дільниці.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут