Amnesty International: Україна повинна відмовитися від гомофобного закону

Український парламент повинен відхилити прийнятий сьогодні у першому читанні законопроект №8711, який є прямим утиском   прав лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів та порушенням міжнародних зобов’язань країни щодо заборони   дискримінації, заявила Amnesty International.

Amnesty International закликає Верховну Раду України відхилити законопроект №8711 на підставі того, що цей закон буде обмежувати дітей у їх праві шукати, одержувати і передавати інформацію та ідеї будь-якого роду.

У разі прийняття у другому читанні, цей закон призведе до дискримінації лесбійок, геїв та бісексуалів, включаючи порушення їх права на свободу вираження та мирних зборів.

Законопроект №8711 пропонує заборонити виготовлення чи друк продукції, яка «пропагує» гомосексуальність, використання ЗМІ, телебачення чи радіо для «пропаганди» гомосексуальності, виготовлення чи розповсюдження літературних творів, кінематографічної продукції чи відеоматеріалів, що «пропагують» гомосексуальність. У разі прийняття цього закону, його порушення буде каратися штрафами чи тюремним ув’язненням терміном до п’яти років.

Крім того, законопроект №8711 є порушенням низки міжнародних зобов’язань України, серед яких – Міжнародний пакт про громадянські та політичні права (МПГПП), Європейська конвенція про захист прав людини та основоположних свобод та Конвенція про права дитини. Він також суперечить рекомендаціям Європейського суду з прав людини та Комітету ООН з прав людини.

 Цей законопроект є породженням стереотипних уявлень про гомосексуальність, а не результатом належного процесу, під час якого бралися би до уваги інтереси дитини та забезпечувалися її найкращі інтереси “, сказала Тетяна Мазур, Виконавчий директор Amnesty International в Україні.

 “Якщо Україна хоче відповідати європейським та міжнародним стандартам з прав людини, український уряд повинен намагатися будувати суспільство, у якому різноманіття розглядається не як загроза, а як джерело збагачення всього суспільства”.

 Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся до Богдана Овчарука, Спеціаліста з роботи зі ЗМІ та комунікацій Amnesty International в Україні за телефонами +38 (044) 272 28 42, +38 (067) 551 69 44 або за e-mail: b.ovcharuk@amnesty.org.ua.

  Інформаційна довідка. Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 3 мільйони людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіми правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. Amnesty International в Україні проводить кампанії проти тортур та безкарності міліції в Україні, за скасування смертної кари в Білорусі та за припинення дискримінації в Європі.

2 Comments

  1. але виготовлення підарської пропаганди утискає право здорових людей на здоровий розвиток у здоровому навколишньому середовищі і заганяє здорових людей в смердючу підарську клоаку співіснування з педофілами, зоофілами, некрофілами і хто там наступний виборе права на агітацію свого образу життя за гомосексуалістами

Comments are closed.