На Луганщині відкрили першу кримінальну справу за підкуп виборців

Прокуратурою Стаханова (Луганська область) порушено кримінальну справу стосовно безробітної жительки міста за здійснення підкупу виборців. Про це повідомили в прокуратурі області.

Справу порушено 11 жовтня по ч.1 ст. 157 КПК.

“Діючи в інтересах кандидатів у народні депутати Сергія Шахова (позапартійний, висуванець по одномандатному виборчому округу №107) і члена його команди Юрія Фурмана (самовисуванець по одномандатному виборчому округу №106), вона здійснювала підкуп виборців”, – наголошується в повідомленні.

В даний час проводяться слідчі дії з метою з’ясування всіх обставин скоєного злочину.

Як відомо, луганська міліція розшукує кандидата в депутати за мажоритарним округом №107 Сергія Шахова за підозрою у скоєнні хуліганства.

З початку виборчої кампанії, яка стартувала в Україні 30 липня, Міністерством внутрішніх справ зареєстровано 220 повідомлень про порушення, порушено 12 кримінальних справ: по 3 – згідно із статтями про хуліганство та крадіжки, по одному – за зловживання службовим становищем та розкраданням документів, за фактом шахрайства, пошкодження майна, погрози або насильства щодо державного чи громадського діяча, і за фактом замаху на вбивство.

В даний час за кримінальними справами проводиться досудове слідство.

Нагадаємо, у вересні Київський адміністративний апеляційний суд вперше з початку виборчої кампанії визнав дії кандидата в депутати Ігоря Баленка, який роздавав пенсіонерам 7-відсоткові дисконтні картки, підкупом виборців.

За даними Комітету виборців України, кандидати в депутати перейшли від непрямого (подарунки та послуги) до прямого підкупу виборців. За голос на виборах пропонують від 50 до 500 гривень

Джерело

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/