Офіційний коментар: Міліція Херсонщини «за відео» нікого не переслідувала

Отримано з ел.адреси УВД Херсон <umvs_kherson[at]ukr.net>

****

Інформація про порушення законодавства України працівниками Каланчацького РВ УМВС у Херсонській області не відповідає дійсності. Жінка розповіла, що прочитати перед камерою текст її попросили невідомі особи.

Інформація, опублікована на сайті «Майдан» 3 жовтня 2012 року у статті О. Ярославцева «На Херсонщині до 80-річної Наталі Петрівни через записане нею відеозвернення «проти Януковича» навідалися представники міліції», а також у коментарях до цього матеріалу, не відповідає дійсності.

Події відбувалися наступним чином. Третього жовтня під час моніторингу Інтернет-видань начальник Каланчацького РВ УМВС Ігор Яриш прочитав вищевказану статтю та переглянув відеоролик. Щоб з’ясувати ситуацію та не допустити втягування працівників міліції у передвиборну кампанію, він дав завдання своїм підлеглим встановити особу пенсіонерки та її адресу. Після встановлення цих даних до пенсіонерки виїхав начальник міліції громадської безпеки райвідділу та начальник відділення дільничних інспекторів міліції.

Приїхавши за вказаною адресою, працівники міліції покликали господарів через паркан домоволодіння. До них вийшла 76-річна пенсіонерка. Розмова відбувалася біля воріт, міліціонери не заходили на подвір’я і не порушували положень ст. 30 Конституції України.

Правоохоронці ввічливо попросили жінку розповісти, хто дав їй листівки та знімав її на камеру. Пенсіонерка відповіла, що на вулиці до неї підійшли невідомі люди, дали листівки і попросили прочитати на камеру текст. Вона погодилася. Після відеозапису невідомі забрали у неї листівки і поїхали у невідомому напрямку. Більше жінка нічого не могла сказати. Через те, що при собі у правоохоронців не було необхідних матеріалів для документального оформлення слів жінки, вони повернулись до райвідділу.

Щоб офіційно оформити матеріали, до пенсіонерки направили двох дільничних інспекторів міліції. Літня жінка сама запросила дільничних увійти на подвір’я, до її домоволодіння із порушенням законодавства ніхто не проникав, розмова велася коректно.

Жінка ще раз пояснила, що не знає людей, які роздавали їй листівки і що самих листівок у неї немає. Міліціонери лише провели профілактичну бесіду з жінкою і не примушували її підписувати ніякі документи. Потім до бабусі прийшов онук, який, на відміну від працівників міліції, поводився вкрай агресивно. Парубок грубо попросив правоохоронців піти з дому бабусі. Також дільничні опитали сусідів жінки, але ті теж нічого не знали про листівки і людей, які робили відеозапис.

Після проведення перевірки та у зв’язку з відсутністю листівок у діях пенсіонерки не вбачається складу правопорушення, передбаченого ст. 212-13 (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Міліція вкотре нагадує, що в період передвиборної кампанії та виборчого процесу до її компетенції належить збирання та аналіз інформації про перебіг виборчого процесу, реєстрація та перевірка усіх повідомлень щодо можливих порушень виборчого законодавства. Але головним завданням для міліції є забезпечення громадського порядку та недопущення порушень під час виборчої кампанії.

СЗГ УМВС України

в Херсонській області

****

Сайт “Майдан” надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news[at]maidan.org.ua і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся

3 Comments

  1. Очень “убедительное” объяснение. С целью “не допустити втягування працівників міліції у передвиборну кампанію” начальник РОВД втянул своих подчиненных в эту самую кампанию. Никаких заявлений о нарушении не было, но его подчиненные почему-то отправились на место проверять листовки. Детский лепет. И ежу понятно: МВД стоит на страже интересов партии регионов. Кто-то ее критикует – сразу на место высылается зондер-команда. И что это, спрашивается, за “профилактическая беседа” со старушкой? Наверняка, ей попытались “доходчиво объяснить”, что партия Януковича стоит вне всякой критики. Не удивлюсь, если речь шла о каких-то угрозах в ее адрес, если подобное повторится. Короче говоря, дошло до того, что милиция пытается нам указывать, какой образ мыслей мы, граждане Украины, должны иметь. Не слишком ли много они на себя берут?

  2. “Щоб офіційно оформити матеріал” до жінки відправили чинів з міліції.Це пряме залякування виборців.В селі, якщо приїжджає міліція, то це вже подія і зачасту люди лякаються, але вже зараз цим не залякаєш, бо вже дуже життя у нас собаче, щоб ще й приходили нерви теліпати. Тепер бабуся знатиме, що , якщо прийдуть до неї “чини”, то гнатиме мітлою, вилами чи лозиною і зніматиме все на відео.

  3. Своїм поясненням міліція й сама себе звинуватила.

Comments are closed.