Роман Чайка: Записки антинародника

Виборча кампанія ще ніколи не була такою прямолінійною, цинічною і водночас тупою. Хоча у цьому виборчому році гармонії в агітаційно-пропагандистському просторі побільшало – тупа реклама для тупого виборця.

І тут соціологія лише надасть переконання, що таке брутальне визначення жодним чином не ображає людей, які не вміють ображатися. Політична пам’ять просто атрофувалася. У нас кожен третій навіть не відає, що окрім партійних списків буде обирати і мажоритарних кандидатів.

Не чули? Коли про це теревенять у кожному телевізорі вже понад рік, коли агітація і пропаганда цілодобово тисне на вуха треба ж бути розумово глухим, щоб не знати таких простих істин і не розуміти їх.

Ті ж таки опитування громадської думки вказують, що у кожного четвертого взагалі жодної думки просто немає – вони не визначилися. І цей діагноз перш за все не через горе від розуму – це спільне наше горе через відсутність розуму у такої багатомільйонної маси.

Їх грабують щодня на мільярди зі сплачених податків до бюджету, у них забирають лікарні у рамках медреформи, заганяють у могили у подовженому передпенсійному віці у рамках пенсійної реформи, їх розводять як останніх лохів скасованими програмами дешевого житла, їм підкидають по 16 гривень до зарплати і 12 гривень до пенсії, тим часом вчетверте за рік піднімають оплату комунальних послуг за напівтеплі батареї, за неякісну воду і усіляке “невидиме” прибирання прибудинкових територій та уявних озеленень.

А от в реалі сам політичний клас озеленюється. Крали завжди, але так нахабно і безстрашно, немов перші більшовики, ще ніколи не було. Ось уже майже три роки владна команда і її недоторкані опричники не приховують свої крадіжки, “відкати” і “дерибани” підприємств і територій. Тепер уся ця братія хоче бути знову переобрана.

А “виборець” вимагає бички в томаті та “згущонку”, залатати яму, замінити каналізаційну трубу. Так ніби у парламенті мають бути створені каналізаційна фракція, фракція ремонту та озеленення, фракція консервів та дешевих ліків і непримиренна депутатська група дистриб’юторів цукерок “коровка”.

Такий виборець із “жеківськими” стандартами демократії штовхається за прапорцями і надувними кульками, давиться за агітаційними парасолями, проклинаючи тих, хто вже отримав ці сувенірні атрибути покращення.

Стабільність таки справді досягнуто – стабільність дрімучої тупості. Стабільно переважаючої маси продажних біо-організмів з атрофованими мізками, совістю, але з великим шлунком та правом голосу. Їх агресивний обмін бюлетеня через тиждень буде протистояти вибору громадянина. І навіть при уявному чесному підрахунку голосів баланс між плебсом і громадянином невідомий.

Вибори по-телевізійному вже віддавна перетворені на галасливі шоу-базари кандидатів із цілодобовим безперебійним партійним відеороликом. Ні, це не режисери цих виборчих агіток такі бездарні – це таким тупим бачить свого виборця-телеглядача партійно-виборчий штаб, який у дорогих спеціалістів замовляє так звані “фокус-групи”. Висновки невтішні – фокус-групи показують, що саме такі ролики дієві для такого глядача. Штаб іменем інтелекту виборців дає добро саме на такі примітивні відео-маразми: дивіться і голосуйте!

Вибори через радіо-приймач – це взагалі феєрія абсурду. Крутнув на Бізнес ФМ – там Луцький вважає, що вода і далі буде мокрою, а небо голубим. Скрутив на Еру – там лідер комуністів Симоненко надає корисні поради, щось на зразок необхідності не закривати двері в підвал на зиму – нехай провітрюється картопля. У випуску новин на іншій ФМ-ці – про нові вила і нові погрози від депутата Ляшка.

Тим часом на іншій станції розповідають, як лідер Ющенко переконує, що українська опозиція знову не українська, а так – агент на агенті. Останнім українцем є лише він, але народ ще не дотягує до усвідомлення його трансцендентної місії. Складається враження що для повної гармонії зі своїм слухачем усіх радіо-редакторів та журналістів одномоментно на час кампанії замінили епічними дебілами під стать смаків попсово-шансонної аудиторії.

Абсурд, який жив в анекдотах ще до 2009-го, вже на осінь 2012-го став щоденними новинами. Приколи й анекдоти непомітно перекочували у виборчі гасла на біг-борди. З часів хрущовського обіцяного прижиттєвого комуністичного раю в СРСР, у нас в Україні ще ніколи не було одномоментно так багато віруючих і блаженних, які завмерли за півкроку до повного добробуту. Від часу проголошення Незалежності і до нинішньої епохи “пізнього биккоко” ще ніколи правителі і народні маси не перебували у такій духовній та інтелектуальній єдності. Люмпен з елітою зрівнялися.

А ті, хто все ще почувається громадянином, тобто уся решта гомо-сапієнсів країни, просто зобов’язані вийти на дільниці, а за потреби – протистояти “підрахуям”. Якщо не хочете, щоб ця сусідська пісенька стала нашою народною.


ТСН

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Роман Чайка: Записки антинародника"

 1. Олекса | 23-10-2012 14:09 at 14:09 |

  Українці!

  Власне українці і неукраїнці за походженням, які мешкають в Україні, але такі, які поважають її звичаї і самих українців!

  Ви бачите, що протягом довгого часу, і в СРСР і в “незалежній” Україні, ви даєте собі раду, якось виживаєте.

  І це за умов, коли влада під “мудрим” керівництвом російської комуністичної партії завжди діяла проти вас і коли будувала комунізм, і коли почала його перебудовувати. Це саме “мудрі” комуністи організували пограбування народу і його здобутків, його заводів і колгоспів, вивезли гроші в інші країни, де вони побудували собі “цвєтущую жизнь”…

  Але це саме ви, як довірливі бовдури, приводили їх до влади у демократичний спосіб шляхом сфальшованих ними виборів і тепер не маєте ради як позбутися влади цих “професіоналів”.

  А тепер уявте собі, яким би могло бути ваше життя в Україні, якщо б ви обирали собі патріотичну владу, яка б працювала на вас і відповідала би перед вами, бо саме так і мало би бути?

  Ви ж працьовиті і ваша земля незліченно багата! А люди влади – то є лише ваші найманці, яких ви наймаєте собі на роботу по облаштуванню, владнуванню громадського і державного життя за відповідним контрактом. Не впорався – плати, а вкрав – іди в тюрму…

  Скільки ж можна бути ворогом собі і своїм дітям? Скільки ще можна вірити шахраям і відвертим злодіям? Скільки ще можна вірити у братерську дружбу з тими, хто відверто зазіхає на ваші землі і хоче мати вас гіршими за рабів?

  Голосуймо за “Свободу” і українських націоналістів! Не слухаймо брехню московських попів і комуністів про якийсь “український фашизм” і особливу любов до російського народу…

  В обіймах московської імперії, царської і совєтської-комуністичної, ви вже пробули біля 400 років… Чи не досить? А вони з вами поводились гірше за фашистів.

  Чи ви знов забули війни і голодомори і не бачите до чого вони ведуть?

Comments are closed.