Смак дня виборів від Радіо Свобода

На кількох дільницях у виборчому окрузі №87 виявлені ручки із зникаючим чорнилом. Першим про такий факт у Делятині повідомив представник одного з кандидатів у депутати в одномандатному окрузі.

Ще два випадки – в Яремче і Надвірній – зафіксували спостерігачі «Опори».

За словами представника групи спостерігачів в Івано-Франківській області Наталії Голомідової, в Яремче знайшли три ручки біля входу на дільницю, одну – в Надвірній. Напис, зроблений такими ручками, через 20 хвилин повністю зникав.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24753534.html

 

Комітет виборців України заявляє, що в Донецьку спостерігачам погрожують. Йдеться вже про кілька випадків погроз, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Заступник голови донецького Комітету виборців України Олег Гришин заявив про те, що спостерігачі фіксують людей, які, на їхню думку, вже проголосували. На прохання спостерігачів пред’явити документи та показати прізвище виборця у списку та його підпис, їм відмовили і почали погрожувати.

«44 округ, дільниця 141812 — це загальноосвітня школа №90, вулиця Куприна 106 і дільниця 141771 загальноосвітя школа №78, вулиця Островського 29. Спостерігачі з посвідченнями Громадянської мережі ОПОРА зверталися до членів комісії, коли побачили такі порушення, просили надати паспорти, просили надати можливість перевірити цих виборців у списку виборців. Члени комісії в такій можливості їм відмовили, причому відмовили брутально. На дільниці 141771 нашому спостерігачу сказали невідомі особи: якщо ви хочете досидіти до кінця, сидіть тихенько. На дільниці 141812 нашому спостерігачу назвали виш, в якому він навчається, і сказали: якщо ти хочеш довчитися в цьому виші, сідай і не рипайся. На дільниці 141771 — це невідомі особи, на дільниці 141812 — це спостерігач від Партії регіонів», – сказав Гришин.

Раніше Комітет виборців України повідомив про зафіксовані випадки голосування одного виборця кілька разів у Єнакієвому.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24753437.html

УСарнах на Рівненщині голова окружної комісії виборчого округу №156 Сергій Лоскутов відмовлявся реєструвати журналістів і спостерігачів, і застосував до них силу.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, Лоскутов виштовхав журналістів «Рівненського репортера» і спостерігача Гліба Олійника з приміщення комісії. У цей час у коридорі на голову чекали представники Рівненського державного телебачення, котрі домовилися про інтерв’ю. Однак, щойно відчинивши двері, Сергій Лоскутов кинувся до оператора, що вирвати в нього об’єктив.

Ситуацію вдалося локалізувати лише після втручання начальника районної міліції. Після відвідин правоохоронця в окружній комісії безперешкодно почали реєструвати спостерігачів і журналістів, однак працює лише секретар – решта членів комісії розійшлися по кабінетах.

Журналісти повідомили, що не встигли поставити голові окружкому запитання.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24753377.html

УДніпропетровську зафіксували «масову шпиталізацію» виборців. Про це сьогодні повідомив керівник юридичної служби обласного виборчого штабу партії УДАР В’ячеслав Шестіріков.

За його даними, у кожній лікарні Дніпропетровщини кількість виборців на спецдільницях (у лікарнях) напередодні голосування збільшилась від 3 до 10 разів, на спецдільниці 25-го округу кількість виборців у списках збільшилась із 67 до 270.

Також, за словами В’ячеслава Шестірікова, в Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечнікова виявили факт термінової виписки з лікарні пенсіонера через те, що він відмовився повідомити, за кого голосуватиме.

Також Шестіріков навів приклади, коли на окремих дільницях неправильно встановлені камери відеоспостереження, а на одній взагалі встановлена так, що видно, за кого голосують виборці.

Водночас довгостроковий спостерігач від Громадської мережі ОПОРА Ольга Солодушко повідомила Радіо Свобода про інші порушення в медичних закладах Дніпропетровська. Зокрема, до пологового будинку №1 Дніпропетровська породіль на різних термінах виношування дитини клали в пологовий будинок і наполегливо рекомендували голосувати за провладну партію.

«Також є сигнали, що подібна ситуація в лікарні № 11, № 4,№ 9. Наш висновок: головних лікарів зобов’язали «дати» певний результат на виборах», – сказала вона.

Також ОПОРА перевіряє інформацію щодо дільниці міської лікарні №4, яка отримала бюлетені тільки сьогодні, і де наразі не вистачає бюлетенів для голосування.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24753378.html