Християнські Церкви стурбовані неефективністю діалогу влади та суспільства

КИЇВ – Протягом останнього часу все більше відчувається брак належної уваги з боку представників влади до пропозицій та ініціатив громадських інституцій, в тому числі церков і релігійних організацій.

Про це йшла мова під час засідання Наради представників християнських Церков України, яке відбулось 1 листопада 2012 року під головуванням Старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України Михайла Паночка, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Серед прикладів неефективності діалогу влади та суспільства згадувалось про ухвалення мовного закону, що призвів до збурення громадськості, розробка та ухвалення змін до Закону про свободу совісті (проект № 10221) всупереч позиції релігійної спільноти, двозначний зміст рішень урядової Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій.

Представники церков домовились про низку спільних заходів, спрямованих на відновлення конструктивних державно-церковних відносин. Зокрема, їх подальша позиція в діалозі з органами влади залежатиме від рішення Президента України Віктора Януковича стосовно заклику про ветування змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (проект № 10221).

Нагадаємо, що про необхідність ветування змін, прийнятих парламентом без обговорення та з порушенням наданих главам конфесій обіцянок, наголосили члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій на зустрічі з Главою держави, Нарада представників християнських Церков України, а також правозахисники, громадські діячі та науковці у своєму Відкритому листі.

Крім цього, під час засідання представники християнських Церков обговорили спільні заходи із підготовки та   відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі. Вони домовились акумулювати пропозиції та узгодити їх під час зустрічі керівників Церков, що планується у цьому місяці.

Також Нарада Церков висловила занепокоєння у зв’язку з популяризацією в Україні окультного способу святкування Дня всіх Святих, що на Заході отримав назву Геловін (Helloween). Представники Церков наголосили на небезпеці для духовного і, як наслідок, фізичного здоров’я людини подібних святкувань, пов’язаних із уособленням нечистих сил і персонажів фільмів жахів.

При цьому, на їх думку, релігійні теми дедалі більше стають предметом спекуляції у маркетингових цілях задля більшої наживи продавців відповідної атрибутики. Глави християнських Церков планують окремо висвітлити цю проблематику у спеціальному зверненні до суспільства.

У засіданні Наради Церков взяли участь представники:

  • Церкви християн віри євангельської України;
  • Української Православної Церкви – Київського Патріархату;
  • Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом);
  • Української Греко-Католицької Церкви;
  • Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів;
  • Української Християнської Євангельської Церкви;
  • Братства незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів України;
  • Української Лютеранської Церкви.

Джерело: www.irs.in.ua